Kwesty w szkołach i przed kościołem przyniosły skutek. Ryccy wolontariusze zebrali w sumie ponad 6 tys. zł na fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
Akcja była przeprowadzana tradycyjnie w Dzień Papieski. W tym roku ten moment nastąpił 10 października. Do zbiórki na terenie miasta przyłączyły się dwa sztaby: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2.
W "Dwójce" młodzież zaczęła kwestę już przed Dniem Papieskim. Uczniowie najpierw odwiedzili wszystkie szkoły średnie w Rykach, a następnie przeprowadzili zbiórkę we własnej szkole. Natomiast w niedzielę 10 października stanęli z puszkami przed kościołem. Po podliczeniu, łącznie zebrali 2 tys. 812 zł. Sprawne przeprowadzenia zbiórki nadzorowali nauczyciele: Barbara Polaszek, s. Klaudia Wesołowska, Elżbieta Pawlik, Ewa Sulej i Monika Mierzwińska, którzy pełnili dyżury o wyznaczonych porach.
Tradycyjnie przez kościołem nie mogło zabraknąć wolontariuszy "Caritas" skupionych przy Szkole Podstawowej nr 1. Młodzież pod opieką nauczycielki religii Anny Piskorskiej i dyrektor Wioletty Kaczorek zebrała ponad 3 tys. zł.
Wszystkie pieniądze trafiły już na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzięki zebranym środkom Fundacja będzie mogła finansować stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze