Reklama

Ponad 800 litrów krwi od Terytorialsów

Żołnierze WOT podsumowali czerwcowe akcje zbiórek krwi zorganizowane w ramach drugiej edycji projektu „Krwioobieg Terytorialsa”. Podczas dwunastu akcji zebrano w sumie ponad 800 litrów krwi, z czego ponad 130 litrów na Lubelszczyźnie

Tegoroczny czerwiec w Wojskach Obrony Terytorialnej stał pod znakiem krwiodawstwa. Celem akcji na ten rok, poza zwiększeniem ilości zebranej krwi oraz ilości czynnych krwiodawców, jest lepsza synchronizacja donacji krwi i osocza z potrzebami terytorialnymi i czasowymi banków krwi.

- Wybranie czerwca na miesiąc przeprowadzenia zbiórek było celowe. Jest to bowiem okres poprzedzający wakacje, a wtedy zawsze występują znaczące braki w bankach krwi. Akcja naszych żołnierzy jest więc realną odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby społeczeństwa - powiedział dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła.

Reklama

Czerwcowe akcje krwiodawstwa były prowadzone przez wszystkie brygady OT od 7 do 23 czerwca wspólnie z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W sumie podczas zbiórek zebrano 808 litrów krwi, którą oddało 1849 osób. Najwięcej krwi zebrały brygady z Podlasia (160 l), Lubelszczyzny (131 l), Śląska (84 l) oraz Podkarpacia (80 l).

To jednak nie koniec Krwioobiegu w WOT. Projekt ma charakter ciągły. Każdy żołnierz WOT może w dowolnej chwili odwiedzić centrum krwiodawstwa i na hasło „Krwioobieg Terytorialsa” oddać krew. Projekt WOT jest prowadzony w ramach resortowej zbiórki krwi, która odbywa się pod hasłem „Spokrewnieni służbą”.

Reklama

kpt. Damian STANULA

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości