Zbyt duża zawartość glikolu propylenowego jest powodem wycofania z półek sklepowych napojów marki Monster Energy oraz Burn
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Monster Energy Limited wycofaniu wskazanych poniżej produktów marki Monster i Burn ze względu na zbyt wysoką zawartość substancji dodatkowej E 1520 (glikol propylenowy).
Jak informuje GIS zgodnie z oceną ryzyka, krótkotrwałe spożywanie tych produktów nie jest źródłem ryzyk związanych z bezpieczeństwem środka spożywczego
Wycofaniu podlegają wszystkie partie wprowadzone do obrotu przed 2021 rokiem następujących produktów:
1. Monster LH44, gazowany napój energetyczny 500ml
Podmiot odpowiedzialny: Monster Energy Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,
Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;
2. Monster Ripper, gazowany napój energetyczny 500ml
Podmiot odpowiedzialny: Monster Energy Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,
Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;
3. Monster Vanilla Espresso, napój kawowy 250 ml
Podmiot odpowiedzialny: Monster Energy Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,
Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;
4. Burn Zero Peach (Fury), gazowany napój energetyczny 250 ml
Podmiot odpowiedzialny: ENERGY BEVERAGES LLC Europe Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,
Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;
Glikol propylenowy stosuje się go jako substancję konserwującą, jest składnikiem barwników i aromatów, wykorzystywany jest do obniżania temperatury zamarzania w płynach hamulcowym i chłodniczych, a także jako środek zapobiegający zamarzaniu. Jest możliwy do rozpuszczenia w wodzie, acetonie oraz w chloroformie. Jeśli chodzi o jego smak i konsystencję, to można porównać ją do gliceryny - nie posiada barwy, a w smaku jest lekko słodka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Z energetyków to ja pije tylko bimber
Jo to tylko spiryt czysty
Powyższe komentarze dowodzą, że głupich nie sieją, sami się rodzą. A może to efekty uboczne po zażyciu powyższych specyfików?
Och jakiś Ty kokos mundry jaki mundry chcą niech sobie piją co żal ci dupe sciska życiowy nieudaczniku. Święty się znalazł. Pajac
Robert zgadzam się z intencją twojej wypowiedzi ale prośba nie obrażaj ludzi z którymi się nie zgadzasz.
Przed napisaniem kolejnego postu, polecam Ci zapoznać się ze słownikiem poprawnej polszczyzny i książką na temat savoir-vivre'u.
Masz rację Wąski. Wkurzaja mnie typy ktora ledwo wstana przetro oczy i już ziona jadem do wszystkich. Przepraszam
Z energetyków to ja pije tylko bimber
Jo to tylko spiryt czysty
Powyższe komentarze dowodzą, że głupich nie sieją, sami się rodzą. A może to efekty uboczne po zażyciu powyższych specyfików?