Reklama

Popularne energetyki wycofane z rynku. W składzie za dużo glikolu !

Zbyt duża zawartość glikolu propylenowego jest powodem wycofania z półek sklepowych napojów marki Monster Energy oraz Burn

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Monster Energy Limited wycofaniu wskazanych poniżej produktów marki Monster i Burn ze względu na zbyt wysoką zawartość substancji dodatkowej E 1520 (glikol propylenowy).

Jak informuje GIS zgodnie z oceną ryzyka, krótkotrwałe spożywanie tych produktów nie jest źródłem ryzyk związanych z bezpieczeństwem środka spożywczego

Wycofaniu podlegają wszystkie partie wprowadzone do obrotu przed 2021 rokiem następujących produktów:

1. Monster LH44, gazowany napój energetyczny 500ml

Reklama

Podmiot odpowiedzialny: Monster Energy Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,

Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;

 

2. Monster Ripper, gazowany napój energetyczny 500ml

Podmiot odpowiedzialny: Monster Energy Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,

Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;

 

3. Monster Vanilla Espresso, napój kawowy 250 ml

Podmiot odpowiedzialny: Monster Energy Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,

Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;

Reklama

 

4. Burn Zero Peach (Fury), gazowany napój energetyczny 250 ml

Podmiot odpowiedzialny: ENERGY BEVERAGES LLC Europe Limited South Bank House, Barrow Street Dublin 4, Irlandia,

Dystrybutor: Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.;

 

Glikol propylenowy stosuje się go jako substancję konserwującą, jest składnikiem barwników i aromatów, wykorzystywany jest do obniżania temperatury zamarzania w płynach hamulcowym i chłodniczych, a także jako środek zapobiegający zamarzaniu. Jest możliwy do rozpuszczenia w wodzie, acetonie oraz w chloroformie. Jeśli chodzi o jego smak i konsystencję, to można porównać ją do gliceryny - nie posiada barwy, a w smaku jest lekko słodka.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stachu - niezalogowany 2021-01-25 19:34:56

    Z energetyków to ja pije tylko bimber

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Mirekosław - niezalogowany 2021-01-25 21:17:09

    Jo to tylko spiryt czysty

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kokos - niezalogowany 2021-01-26 07:43:28

    Powyższe komentarze dowodzą, że głupich nie sieją, sami się rodzą. A może to efekty uboczne po zażyciu powyższych specyfików?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości