Reklama

Potrójna korona dla Ułęża! Nasze Gospodynie podbiły kulinarną scenę województwa (FOTO)

W miniony weekend, 8 czerwca, w Lubartowie odbył się II półfinał konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Wege”. Wydarzenie, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, okazało się wielkim triumfem dla reprezentacji naszej gminy.

Trzy Nagrody dla naszych Kół

Z ogromną radością informujemy, że Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ułęż zdobyły aż trzy nagrody, godnie reprezentując kulinarne walory naszego regionu.

Koło Gospodyń Wiejskich w Sobieszynie zdobyło I miejsce w kategorii „Tort Tradycyjny”.

Reklama

Koło Gospodyń Wiejskich w Zosinie zajęło III miejsce w tej samej kategorii.

Koło Gospodyń Wiejskich z Lenda Ruskiego otrzymało II miejsce w kategorii „Potrawa leśna” za wyśmienitą „Boćwinkę z kroszonymi ziemniakami”.

Silna konkurencja

Poziom konkursu był niezwykle wysoki. W zmaganiach wzięły udział łącznie 62 Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów: kraśnickiego, łęczyńskiego, świdnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, opolskiego, puławskiego i ryckiego. Rangę wydarzenia podkreśliła obecność marszałka Jarosława Stawiarskiego oraz wicemarszałka Marka Wojciechowskiego.

Reklama

Podziękowania za wsparcie 

Składamy serdeczne podziękowania naszym wspaniałym Paniom i Panom ze wszystkich trzech Kół za ich zaangażowanie i piękną prezentację Gminy Ułęż.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pani Wójt Izabeli Kulik oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w UłężuMarzeny Król. Dziękujemy za nieustające wsparcie, motywację i wiarę w nasze zespoły.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/06/2025 09:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości