W piątek na drodze krajowej numer 48 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa podczas skrętu. Ranna 60-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala.
Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 10 października, po godzinie 16:00 na drodze krajowej numer 48, na wysokości miejscowości Białki Górne. Dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych: audi i renault.
Jak informuje rycka policja, przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, kierujący samochodem marki audi, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka pojazdowi marki renault, którym kierował 56-letni mieszkaniec Warszawy. W wyniku tego doszło do zderzenia obu samochodów – przekazuje aspirat Łukasz Filipek, rzecznik prasowy KPP w Rykach.
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Pasażerka renaulta, 60-letnia kobieta, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
Przez kilka godzin, z powodu zablokowania jednego pasa jezdni, ruch na tym odcinku DK48 odbywał się wahadłowo.
Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Rykach.
Rzecznik ryckich policjantów po raz kolejny apeluje do kierowców o rozwagę, zwłaszcza podczas wykonywania manewrów, które wymagają szczególnej uwagi: – Przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewrów na drodze, zwłaszcza przy skrętach w lewo. Wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.
Pamiętajmy – bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie i życie.
fot. KPP Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze