Puławski, rycki, opolski i kraśnicki – cztery powiaty określane jako tzw. obszar Powiśla, wraz z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, podejmą wspólne działania na rzecz rozwoju regionalnego
W poniedziałek w obecności marszałka województwa lubelskiego, samorządowcy podpisali list intencyjny w tej sprawie. Dzięki wykorzystaniu wspólnego potencjału i synergii działań, obszar Powiśla ma szanse dobrze przygotować się i maksymalnie wykorzystać szanse, wynikające z nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027.
Samorządy z obszaru Powiśla podjęły wspólne działania zmierzające do ustalenia potrzeb oraz priorytetowych przedsięwzięć, których wyznaczenie pozwoli na lepsze ukierunkowanie środków przeznaczonych na rozwój regionu w nowym okresie programowania. - Wspólne inwestycje realizowane w partnerstwie zarówno pomiędzy samorządami, jak i z parterami społeczno-gospodarczymi, będą miały większą szansę otrzymania wsparcia w ramach nowej perspektywy finansowania ze środków UE – podkreśla Dariusz Szczygielski, starosta rycki.
Równolegle prace rozpoczął zespół ekspercki, którego zadaniem jest przygotowanie ankiety, diagnozującej lokalny potencjał i potrzeby. Już wkrótce trafi ona do samorządów i instytucji położonych w obszarze Powiśla.
(Info/Foto Starostwo Powiatowe w Puławach)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze