Reklama

Powołanie Zakonu "rodziło się" w bólach

Od święta ubierają czarne mantule z logo herbu Jana Pawła II. Na co dzień tarczę z papieskim logo noszą w klapie marynarek. Mają też swój miecz. Jest nim różaniec. W Stężycy powstał Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Należy do niego 15 mężczyzn. Na ich czele stoi Wielki Rycerz - Marek Wesołowski

- Naszym zadaniem jest ochrona Kościoła. Na mszy świętej nie siedzimy gdzieś w ławkach z tyłu, tylko przy ołtarzu. Czytamy czytania, służymy do mszy, jeżeli nie ma ministrantów. Czuwamy nad ołtarzem. Do kościoła ubieramy mantulę. Z chwilą erygowania chorągwi jest obowiązek pokazywania się. Jesteśmy rycerzami, musimy dawać przykład innym - mówi Marek Wesołowski.

Cała rozmowa z Wielkim Rycerzem w środowym wydaniu "Twojego Głosu".

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-07-22 15:25:12

    Jakaś masoneria?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-07-23 09:24:55

    To budzi we mnie niepokój.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-07-24 19:48:37

    Nudzi się chłopom

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości