Od święta ubierają czarne mantule z logo herbu Jana Pawła II. Na co dzień tarczę z papieskim logo noszą w klapie marynarek. Mają też swój miecz. Jest nim różaniec. W Stężycy powstał Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Należy do niego 15 mężczyzn. Na ich czele stoi Wielki Rycerz - Marek Wesołowski
- Naszym zadaniem jest ochrona Kościoła. Na mszy świętej nie siedzimy gdzieś w ławkach z tyłu, tylko przy ołtarzu. Czytamy czytania, służymy do mszy, jeżeli nie ma ministrantów. Czuwamy nad ołtarzem. Do kościoła ubieramy mantulę. Z chwilą erygowania chorągwi jest obowiązek pokazywania się. Jesteśmy rycerzami, musimy dawać przykład innym - mówi Marek Wesołowski.
Cała rozmowa z Wielkim Rycerzem w środowym wydaniu "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jakaś masoneria?
To budzi we mnie niepokój.
Nudzi się chłopom
niech sie wezna za robote
niedługo będą chodzić po domach i głowy scinać tymi mieczami
Za komuny I sekretarz patii, teraz obrońca kościoła...biedny kościół.
"Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym. Swoje powołanie Rycerze Jana Pawła II chcą realizować poprzez zaangażowanie w takie rodzaje aktywności jak:
dążenie do świętości swoich członków
obrona wartości chrześcijańskich, w tym rodziny,
życia (od poczęcia do naturalnej śmierci)
dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny
promocja nauczania Jana Pawła II
promowanie katolickiej duchowości świeckich
wzajemna pomoc bratnia
wspieranie duchowieństwa (w każdej dziedzinie życia)
promocja duchowości mężczyzny
wspieranie chrześcijan
Rycerze Zakonu Rycerzy Jana Pawła II angażują się w dzieło nowej ewangelizacji czerpiąc z przykładu Jana Pawła II i dążąc do upowszechniania treści i form Jego nauczania. Dlatego też podejmując trudu dążenia do świętości - zwłaszcza w wymiarze życia dnia codziennego - Bracia Zakonu Rycerzy Jana Pawła II będą dążyć do:
Rycerze umacniania wiary i rozwijania katolickiej duchowości osób świeckich w tym zwłaszcza duchowości męskiej
Rycerze rozwijania wrażliwości i dzieł miłosierdzia w tym w szczególności w zakresie godności i pełnej ochrony życia ludzkiego
Rycerze rozwijania wzajemnej pomocy bratniej Rycerzy
Rycerze wspierania duchowieństwa w każdej dziedzinie ich kapłańskiej posługi
Rycerze dbania o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny
Zakon Rycerzy Jana Pawła II w sposób szczególny czyny miłosierdzia zwraca ku swoim członkom i ich rodzinom. W dalszej kolejności akty miłosierdzia kierowane są na członków własnej Parafii oraz Diecezji. Zakon w sposób szczególny włącza się w pomoc ludziom potrzebującym otaczając ich modlitwą oraz starając się im pomagać również materialnie."...
https://rycerzejp2.com.pl/o-nas/nasza-misja/
Wstyd! nawet nie wie po co i na co. Czytają czytania...czuwają nad ołtarzem...ubierają(!) mantulę (mantulla)... nie czytałem środowego wydania ale chyba nic straconego.
Jakaś masoneria?
To budzi we mnie niepokój.
Nudzi się chłopom