Reklama

Powstaje nowy parking przy kościele

Trwa największa inwestycja ryckiej parafii w ostatnich latach. Będzie służyła kierowcom

Kościół Najświętszego Zbawiciela, to jedyna świątynia w Rykach. Spora część wiernych ma nawet kilka kilometrów do pokonania. Parafia jest jedną z najliczniejszych w diecezji siedleckiej. Nic dziwnego, że przed każdą mszą świętą przed kościołem parkuje mnóstwo samochodów. Nie wszystkie mieszczą się na parkingach. Trzeba ustawiać się m.in. na ulicy Wyczółkowskiego. Teraz sytuacja znacznie się poprawi. Niedawno rozpoczęła się inwestycja utwardzenia placu obok kościoła należącego do parafii. Od jakiegoś czasu teren ten był wykorzystywany do parkowania.

W grudniu wspólnie z radą parafialną podjęliśmy decyzję o wybudowaniu parkingu z prawdziwego zdarzenia - informuje ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz ryckiej parafii. Środki pochodzą m.in. z kolędy. Inwestycja będzie kosztować ok. 300 tys. zł. Plac ma 2200 m2. Po wybrukowaniu będzie mogło zaparkować na nim nawet 100 samochodów. - Brakuje nam jeszcze ok. 80 tys. zł, dlatego liczymy na wsparcie wiernych - oznajmia proboszcz. Parking będzie dostępny przez cały czas, nie tylko w trakcie nabożeństw. - Ofiary są bardzo potrzebne, gdyż czas epidemii spowodował znaczne uszczuplenie budżetu parafii - przyznaje ks. Chodźko. Gdyby środków zabrakło być może trzeba będzie dokończyć inwestycję za jakiś czas. - Myślę, że damy radę - mówi ks. Stanisław. Parafię można wesprzeć wpłacając środki np. na konto podane na stronie internetowej. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gosciowa - niezalogowany 2020-05-09 15:00:20

    Jeszcze zeby wies nauczyla sie parkowac w linijkach. Wiadomo pod obbora parkuje sie jak chca bo nikt linijek nie maluje a jak wiec przyjezdza do miasta do marketu na zkupy to glupieje na parkingu i ma problem z parkowaniem -a juz zeby zmiescic sie w linijkach to graniczy w wysilkiem intelektualnym

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-05-10 16:54:36

    GOSCIOWA mistrzyni kierownicy w parkowaniu pod linijke a jak lini niema to ma problem????????????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-05-10 22:01:32

    Jak jesteś miastowa to Ci parking niepotrzebny, więc po co się wypowiadasz i obrażasz ludzi. Większość źle parkujących, to są ci co mają za nic innych, byle sami mieli więcej luzu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości