Reklama

Pracownia rezonansu magnetycznego już gotowa

Rezonans magnetyczny jest już na miejscu. Prace adaptacyjno – budowlane w szpitalu powiatowym zostały zakończone. Niebawem pracownia zostanie uruchomiona dla pacjentów

– Powstanie pracowni rezonansu magnetycznego zwiększy poziom diagnostyki dla pacjentów szpitalnych oraz ambulatoryjnych. Przewagą rezonansu nad tomografem komputerowym jest jego nieinwazyjność i brak szkodliwego promieniowania rentgenowskiego – mówi starosta rycki Dariusz Szczygielski.

Obecnie trwają rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczące zakontraktowania badań. – Jesteśmy na etapie składania dokumentów. Staramy się, żeby badania dla pacjentów szpitala były uruchomione jak najszybciej, być może będzie to listopad – oznajmia starosta. – Badania dla osób nie przebywających w szpitalu będą dostępne od stycznia – dodaje włodarz.

Reklama

30 września wykonawca robót, spółka Siemens zgłosiła gotowość pracowni do odbioru. Sprzęt wraz z wyposażeniem został przekazany przez powiat spółce Szpital Powiatowy w Rykach.

W maju starosta Dariusz Szczygielski i wicestarosta Monika Kośmińska podpisali umowę na dostawę wraz z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb rezonansu magnetycznego. Jej wartość opiewała na kwotę 4.413.163 zł, z czego 3.501.994 zł pochodziło z rezerwy ogólnej budżetu państwa przekazanej przez wojewodę lubelskiego. Pozostałą kwotę zabezpieczył powiat.

Reklama

 

 

fot. www.ryki.powiat.pl

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości