Rezonans magnetyczny jest już na miejscu. Prace adaptacyjno – budowlane w szpitalu powiatowym zostały zakończone. Niebawem pracownia zostanie uruchomiona dla pacjentów
– Powstanie pracowni rezonansu magnetycznego zwiększy poziom diagnostyki dla pacjentów szpitalnych oraz ambulatoryjnych. Przewagą rezonansu nad tomografem komputerowym jest jego nieinwazyjność i brak szkodliwego promieniowania rentgenowskiego – mówi starosta rycki Dariusz Szczygielski.
Obecnie trwają rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczące zakontraktowania badań. – Jesteśmy na etapie składania dokumentów. Staramy się, żeby badania dla pacjentów szpitala były uruchomione jak najszybciej, być może będzie to listopad – oznajmia starosta. – Badania dla osób nie przebywających w szpitalu będą dostępne od stycznia – dodaje włodarz.
30 września wykonawca robót, spółka Siemens zgłosiła gotowość pracowni do odbioru. Sprzęt wraz z wyposażeniem został przekazany przez powiat spółce Szpital Powiatowy w Rykach.
W maju starosta Dariusz Szczygielski i wicestarosta Monika Kośmińska podpisali umowę na dostawę wraz z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb rezonansu magnetycznego. Jej wartość opiewała na kwotę 4.413.163 zł, z czego 3.501.994 zł pochodziło z rezerwy ogólnej budżetu państwa przekazanej przez wojewodę lubelskiego. Pozostałą kwotę zabezpieczył powiat.
fot. www.ryki.powiat.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze