Reklama

Prawie 2 kilometry wpław Wieprzem i Wisłą

3 sierpnia odbyła się pierwsza edycja Poland Slow Swimming

45 śmiałków podjęło wyzwanie Leszka Naziemca, pomysłodawcy projektu. Uczestnicy wraz z organizatorami zameldowali się przy wiacie kajakowej na Wieprzu. Tam odbyła się odprawa na temat bezpieczeństwa. Następnie ruszyli do wody, by wpław przepłynąć 1,8-kilometrową trasę prowadzącą do przystani Wisła Dęblin przy Miejskim Domu Kultury.

Nad bezpieczeństwem czuwali członkowie Stowarzyszenia Przystań-Wisła-Dęblin oraz ratownicy z Dęblińskiej Drużyny WOPR. Uczestnicy wydarzenia po wyjściu z wody otrzymywali upominek w postaci nieprzemakalnej sakiewki z herbem Dęblina, z którą można pływać.

Reklama

Organizatorami akcji byli: Odbudowa Przystani Dęblin, Nieformalny Klub Morsa - Z łabędziem być, Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać, Silesia Winter Swimming, Leszek Naziemiec - Dzikie Pływanie.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości