Reklama

Premier: Do Polski trafiło ponad 30 mln maseczek i 15 mln rękawic

- Pracownicy służby zdrowia muszą w bezpieczny sposób móc świadczyć pomoc społeczeństwu – zaznaczył Mateusz Morawiecki podczas pobytu w składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie( k. Ostrowi Mazowieckiej)

Aby służba zdrowia mogła dobrze funkcjonować potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Premier zaznacza, że do Polski trafiają z Dalekiego Wschodu i z Europy Zachodniej nie tylko gotowe wyroby, ale i linie technologiczne. Wszystko po to, żeby produkcja odbywał się w Polsce. Chodzi m.in. o maseczki, fartuchy ochronne, kombinezony, gogle, przyłbice i wszelki sprzęt potrzebny do zabezpieczenia medyków i pozostałych służb. Do tej pory do Polski zostało sprowadzonych ponad 30 mln masek oraz ponad 15 mln rękawiczek, które zostały już wydane do szpitali. Rozdysponowano także m.in. płyn do dezynfekcji, fartuchy i kombinezony.

 

Reklama

(Źródło: www.premier.gov.pl)

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-04-21 15:07:06

    Ciekawe czy to sa te same maseczki co Chinczycy wyslali do Hiszpanii Holandii, a pozniej zostaly zwrocone do Chin bo sie nie nadawaly do ochrony pracownikow szpitali poniewaz nie mialy specjalnych certyfikatow. Chinole wyslali im zwykle maseczki chirurgiczne ktore nie chronily przeciwko zadnym wirusom....Kiedy Holandia i Hiszpania zaczeli je reklamowac wtedy Chinole powiedzieli ze przeciez oni nie zamawali maseczek z certyfikatami i na maseczkach sa oznakowania, ze nie chroni przed wirusem - ze powinni czytac co po chinsku napisane... Tak potrafia byc cyniczni Chinole

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości