W Rykach i Dęblinie aktywiści zorganizowali „czarne protesty”. Ich uczestnicy wyrazili swoje niezadowolenie z decyzji Trybunału Konstytucyjnego
W czwartek TK orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Ten werdykt wywołał falę protestów w całej Polsce.
W niedzielę o 18 rozpoczęły się protesty w Rykach i Dęblinie. Na ulice wyszło kilkaset osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
jebać pis, ale 500+ to połowa pewnie bierze....o ironio ^^
Trolle widzę bardzo aktywne xD
Raz sierpem raz młotem czerwoną chołotę!
Raz to ty bierz słownik ortograficzny do ręki, "chołoto" ????
Od kiedy to błąd ortograficzny niweluje się cudzysłowiem. Czyżby to była moskiewską szkoła.
Było w dzień podejść pod kościół bando cieniasów. Byście fruwali jak gołąbki.
Widzę, że jedynym argumentem twoim i tobie podobnych są pięści. Gratuluję.
Jakie pięści? Proszę sobie nie dopisywać zaszczytu. Tu lud pokojowy. Chodziło raczej o śmieszne , cieniutkie naśladowania warszawki i brak anonimowości. Tu jej nie ma. Ich wlasne Matki i ojcowie by ich zapewne pogonili z kościoła. A to Co to za performance? Śmiech na sali.
Sławomirze J. dlaczego chciałbyś, żebyśmy latali pod kościołem jak gołąbki?
Przecież lewactwo to gołąbki pokoju.
Ładnie się wierzący przedstawił. Taki chrześcijanin z niego że jak wychodzi z kościoła to najchętniej by komuś przyjebal brawo brawo wierzący czlowieku
No niestety nie sądzę że tu wam wyjdą profanacje świątyń. Profanujta se drzwi do urzędu.
Ja jako rolnik który został przez PIS oszukany mogę każdemu pisiorowi napluc w ryj . Tyle
PO i PSL z tygryskiem napewno robili dobrze dla rolników wiec głosuj tera na nich :P
jacy aktywiści ??????????????????????????? do piszacych artykuł, ludzie którzy obawiaja się o zycie w tym kraju , brawo dla tych protestujacych że nawet w małych gminach powiatach też sa inteligentni i mądrzy ludzie , a 500plus biorą bo to głupi, nieodpowiedzialny pis wymyslił więc sie nalezy .
Inteligencja nie wykrzykuje publicznie takich słów.
Nie ważne jak mówisz, ale co! Słowa to tylko środek przekazu. Nawet eksperci językowi potwierdzają, że przekleństwo w przypadku silnego zdenerwowania jest poprawne językowo. A ludzie nie są już zdenerwowania, a wkurwieni8
W przestrzeni publicznej nie używa się takich słów. Jeszcze przy dzieciach, gratulacje. Nie atakuje i nie profanuje się miejsc kultu. Nie defekuje się przed ludźmi. Myje się łapy przed jedzeniem. I parę innych zasad. I mam gdzieś że akurat chcecie się powyżywać. Od kościoła won i z dala się trzymać.
Mam wolną wolę, którą chyba dał mi Bóg, więc niech kościół nie mówi mi co mam robić, co krzyczeć. Ja mam gdzieś twój kościół i twoje zasady, a to twój rząd wchodzi z butami w moje życie, więc krzyczę i protestuje. Już dawno powinno się odciąć państwo od kościoła, kościół by stracił pieniądze i władze, ale wierni zyskali by święty spokój.
To co robi pis to jest dramat. Tak, nie trybunał tylko pis, bo to oni obsadzili go swoimi posłami. Nawet wcisneli tam komucha ze swojej partii i Pawłowską, co nawet sali sejmowej nie umie uszanować. Oni wydają decyzje, że płód z nieodwracalnymi wadami ma się urodzić, po to żeby na 24h żyło w bólach, żeby rodzice przeżyli traume, a może po to żeby matka zmarła. Ludzie tu nie mówi się o ogólnym dostępie do aborcji a o najcieższych wyjątkach w zakazie.
Chyba Pawłowicz. Pawłowska to od was jest.
Decyzję to wydają urzędy o tym co chciałeś napisać decyduje konstytucja, i nie płód tylko człowiek.
Pawłowicz, prawda. Nie jestem za żadną partią więc tej drugiej nawet nie kojarze. Decyzje wydają urzędnicy, w przypadku trybunału konstytucyjnego wydali ją posłowie związani z pisem (a jeden nawet z PZPRem). Trybunał konstytucyjny wydaje decyzje interpretujące prawo. Gdyby trybunał nie był zajęty przez pis nie wydałby tak krzywdzącej opinii. Dla mnie obojętne czy nazwiesz płodem czy dzieckiem. Jak chcesz katować dziecko, które ma nieodwracalne wady przez tyle miesięcy tylko po to żeby przez 24 godziny mogło umierać w bólu to proszę. Możesz nazwać je dzieckiem, gratuluję pseudohumanitarnego podejścia...
TO pslowsko - sldowskie bękarty potomkowie zrzutków z ZSRR w latach 50
ty za to chyba jesteś dzieckiem proboszcza lub ministrantem, bo lubisz ciągnąć pałe za amboną
chyba ciągnąłeś bo wiesz z kim i w jakim miejscu to się robi
To, że lubisz ssać kościołowi to ciężko nie zauważyć
Biedna, zmanipulowana i opłacana przez lewactwo i Sorosa młodzież.
dokładnie
Cóż za oświecony lud w tych rykach mieszka: olewa sorosa, popiera pis, 5G się boi. Toż to jakaś masoneria normalnie.
Ale wiesz, że Jarosław Kaczyński brał kasę od Sorosa w latach osiemdziesiątych? Soros wtedy wspierał polską opozycję. A opowiadał mi to człowiek, który Kaczyńskiemu pieniądze przekazywał, były rektor UW. Soros robi wielkie rzeczy i ważne.
szkoda mi was pisiory , ze macie" niepoukładane "
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4817
Zło wyszło z domów.
Te więcej wyglądają, jak jakieś czarne msze
to "zło "to ci gotuje w domu i pierze i ma swoje prawa i nowoczesna medycyne a nie ciemnogród
Ciekawe ile osób by nie było na tym świecie gdyby aborcja była dozwolona pod każdą postacią..... Czy Ci którzy protestują biorą to pod uwagę.?????
Taka ciekawostka, mamy na świecie przeludnienie. Do 2050 będzie na ziemi 10 miliardów ludzi ( obecnie 7.8mld). Gdyby wszędzie była dostępna antykoncepcja to byłoby lepiej, bo nie rodziłyby sie dzieci, na których wyżywienie rodziców nie stać. W przypadku aborcji podobnie, choć przy dobrym dostępie do antykoncepcji aborcja jest zbędna. Przypomnę, że obie metody są piętnowane przez kościół
My wam dali 500 +, trzynastą emeryturę, Zenka Martyniuka co drugi dzień w TV a wy nas tak traktujecie! Jesteście niewdzięczni. Po rękach powinniście nas całować.
Ale ściema, ty chyba od Chołowni jesteś a nie z PiS
Kup sobie blaszkę powski prowokatorze. I walnij się w czaszkę.
sądząc po okrzykach to żaden protest kobiet, to protest nielicznych zwolenników opozycji, protest miał dotyczyć aborcji, a nie parti
żenujące jest to co zrobiono na bramie Kościoła, wstyd
Żenujące jest to co kościół robi w polskiej polityce. Dość dyktowania ludziom jak mają żyć.
to nie Kościół to ludzie którzy stanowią prawo, wiec wara od Kościoła
To na bramie ludzi wieszają te banery? Kościół katolicki (instytucja mająca na celu manipulacje społeczeństwa) wygłasza tezy w kościele (budynku), których Kościół (ludzie) słucha. Co gorsze, Ci ludzie wpływają na życie innych, którzy do tego Kościoła nie należą i nie podzielają jego wartości. Dopóki kościół katolicki wchodzi z butami w rządzenie państwem to naród ma prawo wchodzi z butami w kościół.
naszczeście tych przeciwników Kościoła jest garstka i tak naprawdę nie wiele znaczą jeśli chodzi o ogół, jedynie powywieszają jakieś nic nieznaczące plakaciki
Na szczęście w Polsce od lat dokonuje się laicyzacja społeczeństwa. Coraz więcej osób nie identyfikuje się z kościołem katolickim. Kończy się narzucanie tego jak powinno się żyć.
kobiety pokażą jak trzeba pogonić nieudaczników z pisu , za swoje zacofane rządy i zrujnowanie Polski
Zrujnowane to macie ale w głowach.
No nie wiem czy wyborca pisu ma na tyle szarych komórek, żeby zobaczyć to co się do okoła niego dzieje. To, że przejebali 70mln zł na wybory, bez żadnej ustawy - odpowiedzą, że za PO też kradli. To, że transfery (500+, 13tki) w czasach rozkwitu gospodarczego spowodowały to, że teraz w dobie kryzysu nie mamy pieniędzy, aby zostawić ludzi w domu lub kupić respiratory - powiedzą, że PO nie dawało a kryzys był . To, że chcą rodzić dzieci, które nie mają szansy nawet na dobe życia tylko po to żeby ich ochrzcić - powiedzą, że Bóg tak chciał. Trzymam kciuki, ale szczerze wątpię, bo tvp sieje taką propagandę, że mają klapki przed oczami
zeby rozumiec politykę i to co dzieje się w niej trzeba byc oczytanym ,znac historie i historie przejscia z socjalizmu do prywatyzacji lat 90te i 80te i geopolityke w tamtym czasach itd czyli 35lat temu , a ci co głosują na pis to wiekszosc ciemnogród nic nie osiągneli , zadnych biznes zadnych itp słuchaja tylko populizmu od swoich polityków co tez nieudaczniki i kleru
https://wprawo.pl/katarzyna-ts-granica-zostala-przekroczona/
Te znicze to zapewne dla pomordowanych dzieci. Brawo! Ale jeszcze są na świecie mądre kobiety, niestety nie te na tym filmiku!
Dla matek, które umrą by urodzić małe trupy, które będzie można ochrzcić. Jaro sam kiedyś powiedział, że nawet coś co dziecka nie przypomina, ma się urodzić, aby ochrzcić.
'''My ,wydrążeni ludzie,my chochołowi ludzie... głowy napełnia nam słoma, nie znaczy nic nasza mowa"-T.S.Eliot
Protestanci używają symboli, których znaczenia nie znają. Symbol błyskawicy, to symbol okultystyczny, znak Szatana, używany potem przez SS. To w sumie się zgadza w jakim celu są te protesty.
dwie linie krzyżowały się też w hitlerowskim herbie, a to nie znaczy, że kościół katolicki wielbi austriackiego akwarelistę. To kościół manipuluje ludzmi, nie odwrotnie. To jedna z większych grup wpływów w Polsce. Kto udzieli chrztu dziecku, które przeżyje po urodzeniu tydzień, kto odprawi pogrzeb, kto będzie się modlił o jego duszyczkę, KTO WEŹMIE ZA TO PIENIĄDZE?
Faszystów to wy widzieliście chyba w serialu o Klosie, czy 4 pancernych. Gdyby jakiś jeszcze żył, to by rechotał z rozpuku patrząc na wasze działania, bo jesteście dokładnie za tym, co oni popierali na terenach okupowanych przez nich państw. Cytat: "(...)Opieka lekarska ze strony władz ma się ograniczyć wyłącznie do zapobieżenia przeniesieniu chorób zakaźnych na teren Niemiec. Wszystkie środki, które służą ograniczeniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzania płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publicznie oferowane, przy czym nie może to pociągnąć ze sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia ." Sprawa traktowania ludności byłych polskich obszarów z rasowo-politycznego punktu widzenia" - dr E.Wetzel, kierownik Centrali Doradczej Urzędu dla Spraw Rasowo-Politycznych; 25 listopada 1939 r. "Aby doprowadzić na wschodnich terenach do znośnego dla nas rozmnażania się ludności, jest nagląco konieczne zaniechanie na wschodzie tych wszystkich środków, które zastosowaliśmy w Rzeszy celem podwyższenia liczby urodzin. Na terenach tych musimy świadomie prowadzić negatywną politykę ludnościową. Poprzez środki propagandowe, a w szczególności przez prasę, radio, kino, ulotki, krótkie broszury, odczyty uświadamiające itp. należy stale wpajać w ludność myśl, jak szkodliwą rzeczą jest posiadanie wielu dzieci. Powinno się wskazywać koszty, jakie dzieci powodują, na to, co można by zdobyć dla siebie za te wydatki. Można wskazywać na wielkie niebezpieczeństwa dla zdrowia, które mogą grozić kobiecie przy porodzie itp. Obok tej propagandy powinna być prowadzona na wielką skalę propaganda środków zapobiegawczych. Przemysł produkujący tego rodzaju środki musi zostać specjalnie stworzony. Nie może być karalne zachwalanie i rozpowszechnianie środków zapobiegawczych ani też spędzanie płodu. Należy też w pełni popierać powstawanie zakładów dla spędzania płodu." Uwagi i propozycje do Generalnego Planu OST" - dr E. Wetzel, szef Biura Kolonizacji Głównego Urzędu Politycznego Ministerstwa ds.Terytoriów Okupowanych na Wschodzie - 27 kwietnia 1942 r.
koniecznie trzeba zaznaczyć, że w rzeszy obowiązywało odwrotne prawo
Aborcja tematem zastępczym, żeby cichaczem przepchnąć inną ustawę https://nczas.com/2020/10/28/skandaliczna-ustawa-przyjeta-banda-czworga-przeglosowala-niebezpieczne-przepisy/
jebać pis, ale 500+ to połowa pewnie bierze....o ironio ^^
Trolle widzę bardzo aktywne xD
Raz sierpem raz młotem czerwoną chołotę!