Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Mam pytanie do Pana Burmistrza w sprawie wiatraków: W artkule z Tg mówi Pan tak:”W mojej ocenie z planowanych dochodów ok. 1mln rocznie możemy liczyć na 70 – 100 tys. zł. „ A w atykule z DW mówi Pan tak:”Za tych pięć wiatraków do budżetu gminy rocznie wpływałoby 500 tys” Teraz to ja nie wiem -TO ILE? Mam wyliczyć średnią czy co?
Czy też to w związku z wchodzącą w życie w przyszłym roku nową ustawą, która przewiduje, że to gmina będzie ustalać stawki. Ustawa dopuszcza uzależnienie opłat od jednego z czterech wskaźników: 1. liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość; 2. ilości zużytej wody na danej nieruchomości, 3. powierzchni lokalu mieszkalnego; 4. może również zostać określona jedna stawka opłaty dla gospodarstwa domowego. I jak?
A może stąd? " Kraków planuje zwiększenie dochodów z tytułu podatku od nieruchomości o ponad 8 proc. w stosunku do roku bieżącego, a wpływy z podatku od środków transportowych mają wzrosnąć o blisko 6 proc. "
Ułatwię Wam te wyliczenia,proszę zastosować wzór : N=V/L
Pierwsze moje pytanie do rady: skąd się wzięły takie wyliczenia?
A chciałbym wiedzieć, może ktoś mnie uświadomi?
Obserwator napiszał: "Zastanawia mnie czy nie można było najpierw zorganizować przetargu na odbiór śmieci,a potem podejmować uchwałę i ustalać kwotę???Wtedy byłoby wiadomo,która z firm ma najkorzystniejsza ofertę(czytaj odbierze śmieci za najniższą kwotę). Ale Ryki to jest dziwna gmina." A skąd wiesz czy już firma nie została wyłoniona i to właśnie za taką stawkę? Bo ja tego nie wiem...
Pomysł kosmiczny lecz jak najbardziej realny w wykonaniu - trzymam mocno kciuki , 2 miliony nie codzien leżą na ulicy .
A to jest bardzo dobre pytanie:)
Burmistrz twierdzi,że"Interes z Hortexem jest zbyt ryzykowny,bo nie jest to polska firma",a czy w takim razie firma Geo renewables (wiatraki) jest polską firmą???
Mam pytanie do Pana Burmistrza w sprawie wiatraków: W artkule z Tg mówi Pan tak:”W mojej ocenie z planowanych dochodów ok. 1mln rocznie możemy liczyć na 70 – 100 tys. zł. „ A w atykule z DW mówi Pan tak:”Za tych pięć wiatraków do budżetu gminy rocznie wpływałoby 500 tys” Teraz to ja nie wiem -TO ILE? Mam wyliczyć średnią czy co?
Czy też to w związku z wchodzącą w życie w przyszłym roku nową ustawą, która przewiduje, że to gmina będzie ustalać stawki. Ustawa dopuszcza uzależnienie opłat od jednego z czterech wskaźników: 1. liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość; 2. ilości zużytej wody na danej nieruchomości, 3. powierzchni lokalu mieszkalnego; 4. może również zostać określona jedna stawka opłaty dla gospodarstwa domowego. I jak?
A może stąd? " Kraków planuje zwiększenie dochodów z tytułu podatku od nieruchomości o ponad 8 proc. w stosunku do roku bieżącego, a wpływy z podatku od środków transportowych mają wzrosnąć o blisko 6 proc. "