W przyszłym tygodniu planowana jest zmiana w ruchu na S17 na obwodnicy Kołbieli. W okolicy budowanego MOP-u będzie można pojechać zachodnią nitką przyszłej drogi ekspresowej, zamiast dotychczasowym objazdem.
Jak informuje Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad praca nad ukończeniem drogi ekspresowej S17 zbliżają się do końca. Prace trwają jeszcze na dwóch odcinkach, gdzie jest zatrudnionych około 600 i pracuje 200 maszyn. W maju do użytku został oddany wiadukt w Kołbieli nad budowaną drogą S17, dzięki czemu samochody jadące w kierunku Grójca lub Mińska Mazowieckiego nie wjeżdżają na tymczasowe rondo na S17, tylko przejeżdżają nad tą drogą.
W przyszłym tygodniu planowana jest kolejna zmiana na obwodnicy Kołbieli. Na granicy z odcinkiem w stronę Garwolina, który został oddany w ubiegłym roku, w okolicy budowanego Miejsca Obsługi Podróżnych, ruch będzie odbywał się zachodnią jezdnią przyszłej drogi ekspresowej, a nie jak dotychczas objazdem. Wykonawca drogi ekspresowej S17 obiecuje, że już podczas najbliższych wakacji zostaną udostępnione obie jezdnie budowanej drogi, co znacznie usprawni ruch między Lublinem, a Warszawą. Później roboty będą prowadzone już tylko poza trasą główną, co nie będzie mieć bezpośredniego wpływu na utrudnienia w ruchu na trasie S17. Wszystkie prace przy budowie drogi ekspresowej S17 mają zakończyć się w IV kwartale 2020 roku.
Źródło: GDDKiA
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze