Po długich tygodniach przygotowań, 16 kwietnia odbył się pierwszy lot podchorążych Szkoły Orląt
4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego dysponuje w tej chwili ośmioma samolotami szkolno-treningowymi M-346 Bielik. Jak przyznaje gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk, rektor-komendant Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, otwiera się nowy etap szkolenia lotniczego. Do nauki pilotażu Bielików zostali wytypowani najlepsi podchorążowie. Na razie jest ich czterech, ale w najbliższych latach ta liczba się zwiększy.
Piloci wcześniej przeszli szkolenie naziemne, uczyli się specyfiki samolotu: jego możliwości, procedur wykonywania lotów, komunikacji radiowej, czy też charakterystyki meteorologicznej lotniska. Następnie przeszli szkolenie symulatorowe. Szkolenie praktyczne prowadzone jest przez instruktorów z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Podchorążowie uczą się umiejętności pilotowania samolotu odrzutowego w lotach z widocznością oraz wykonywania lotów według wskazań przyrządów. Będą również szkolić się w wykonywaniu lotów taktycznych. Ten etap szkolenia potrwa do listopada br.
6 grudnia odbędzie się pierwsza promocja oficerska młodych pilotów wyszkolonych na samolotach M-346 Bielik.
Do 2022 r. jednostka ma otrzymać jeszcze osiem takich maszyn.
(źródło: www.law.mil.pl, autor zdjęcia: 41 BLSz)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze