Reklama

Miasto otrzyma prawie 1 mln zł dotacji

18/07/2012 06:03
Wniosek o przyznanie pomocy finansowej dla projektu "Przebudowa targowiska miejskiego przy ul. Niepodległości w ramach projektu Mój Rynek" złożono pod koniec marca br. Z początkiem lipca Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał dęblińskiemu projektowi trzecie miejsce na liście rankingowej. Tym samym miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 999.261 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Dębliński projekt wyprzedził Kraśnik z planem przebudowy targowiska miejskiego obręb Północ oraz Łęczną z planem przebudowy targowiska miejskiego przy ul. Przemysłowej.

W ramach przebudowy plac targowy zostanie utwardzony, część stanowisk targowych będzie zadaszona dwoma "skrzydłami" przypominającymi fragmenty samolotu B2. Wybudowane zostaną też miejsca parkingowe. Na terenie targowiska przewiduje się również ścieżkę rekreacyjno-dydaktyczną z podświetlonymi zdjęciami historii lotnictwa polskiego, a także teren zielony z urządzeniami zabaw dla dzieci.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,6 mln zł. Prace związane z realizacją projektu ruszą w przyszłym roku.
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Czarny - niezalogowany 2012-08-15 17:47:44

    Zobacz "danielb" wypowiedź burmistrza (link poniżej) dotyczącą Twojego Głosu i według mnie zapomnij o kiosku z takową gazeta w środku. Żeby nie tracić zbyt wiele czasu proponuję oglądać od 4 minuty 52 sekundy. http://www.youtube.com/watch?v=_RsP4qNhzgY&feature=relmfu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    danielb - niezalogowany 2012-08-09 11:58:03

    Szanowny Panie Burmistrzu Ryk My ciężko pracujący ludu Ryk przy ul Warszawskiej, zwracamy się z uprzejmą prośbą, o mozliwośc postawienia kiosku ruchu na nieurodzajnej glebie, znajdującej się przy MAX BUDZIE. Prośbę swą motywujemy tym, iż większość z nas jest ludźmi oczytanymi, i co środę musimy biec do miasta na ul Poniatowskiego, aby kupić chociażby tak zacne pismo jakim jest TWÓJ GŁOS. Zwykle zamin dojdzie do naszej kolejki i stoimy przy kasie, okazuje się, że jakaś staruszka kupiła ostatnia sztukę. Bardzo to negatywnie wpływa na naszą wydajność w pracy i nasze samopoczucie, gdzyż lubimy być na bieżąco ze sprawami dotyczącymi naszego miasta. Myślimy również, że na tych trzech morgach lotnego piasku, zarosniętego jak Dżungla Amozońska, jakakolwiek inwestycja oświatowa- mamy tu na mysli kiosk ruchu, była by jak najbardziej wskazana. Z wyrazami szacunku mieszkańcy Warszawskiej ulicy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kopernikus - niezalogowany 2012-08-06 13:47:02

    Burmistrz Dęblina robi 45 razy więcej od Grzybka z Ryk, i to mimo tego, że dębliński burmistrz ze trzy razy był odwoływany i powoływany. Tam są inwestycje za gruuuuuube miliony, co chwila w Głosie artykuł: Inwestycja w Dęblinie za 22 mln, za 12mln, za 3mln, za 30 mln itp. A w Rykach? Też co chwila słychać o milionach, ale długu...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości