Reklama

Mjr pil. Mariusz Szymla odszedł do cywila

29/08/2012 16:44
Lot pożegnalny wykonał podczas uroczystej zbiórki przed Wojskowym Portem Lotniczym w Dęblinie. Razem z majorem Szymlą poleciał jego następca w zespole akrobacyjnym, kpt. pil. Paweł Wichowicz. Ostatni pokaz Zespół Akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry" dał w Rosji już z nowym członkiem.

Dowódcą czwartkowej uroczystości był kapitan Paweł Zin. Z początkiem zbiórki złożył on meldunek dowódcy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego gen. bryg. pil. Tomaszowi Drewniakowi. Major Szymla dziękował wszystkim za lata wspólnej pracy. Po zakończeniu lotu przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia, m.in. dowódcy 4. SLSz. Po czym mjr Mariusz Szymla opowiedział o swojej przygodzie z lotnictwem, o tym, jak trafił do Dęblina i podziękował wszystkim, z którymi współpracował.

Całej uroczystości towarzyszyła Orkiestra Wojskowa. Zbiórkę zakończyła defilada pododdziałów.

W wydaniu papierowym gazety publikujemy rozmowę z mjr. Mariuszem Szymlą.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości