RYKI We wtorek pracownicy kilku zakładów, które mieszczą się przy ul. Kolejowej rozpoczęli wiosenne porządki. - Trzeba to robić co roku, bo ludzie bardzo śmiecą - mówi Kamil Kwiatkowski z Akko-Bis. Przy sprzątaniu pracowało ośmiu mężczyzn. - To nie pierwsza taka akcja - mówi Grzegorz Basaj. - Pracuję w Meblomiksie 6 lat i co roku sprzątamy otoczenie ul. Kolejowej - dodaje. Jak mówią nasi rozmówcy, ludzie jeżdżący tamtędy w ogóle nie zwracają uwagi na to co wyrzucają. W pobliskim rowie i na poboczach jest pełno butelek i opakowań. Zdarzają się również części samochodowe. Każdej wiosny pracownicy wywożą od jednej do trzech przyczep śmieci.
Komentarze