Reklama

Pogorzelcy z Zadybia Starego wprowadzą się do nowego domu

22/04/2015 00:00
Iwona i Tomasz Rogalowie to młode małżeństwo z Zadybia Starego, które Czytelnicy "Twojego Głosu" poznali w lutym. Pisaliśmy wówczas o trudniej sytuacji pięcioosobowej rodziny. Spłonął dom, w którym żyli razem z rodzicami Iwony. Po pożarze Rogalowie zamieszkali w letniej kuchni, której użyczyła im siostra Iwony - Agnieszka. Jej mąż Witold pomaga Tomaszowi w pracach przy nowym domu. Jeszcze przed pożarem Rogalowie kupili stary drewniak. Wylali fundamenty i zaczęli stawiać konstrukcję.

Kiedy "Twój Głos" nagłośnił trudną sytuację Rogalów, pomoc od Czytelników popłynęła szerokim strumieniem. Dzięki niej udało się przyspieszyć prace przy wykończeniu domu. Przede wszystkim gospodarze uporali się z dwoma sprawami: mają prąd i wodę. - Zapłaciliśmy za to z pieniędzy przekazanych przez darczyńców. Za co serdecznie dziękuję - mówi pani Iwona. Pogorzelcy mają już materiały niezbędne do wykończenia i czekają na meble zadeklarowane przez naszych Czytelników.

- Jedna pani z Ryk obiecała nam meble kuchenne. Ktoś inny wyposażenie do pokoiku dla Paulinki (córka) - wylicza Rogala. Wcześniej pogorzelców wsparła firma "Maxbud" z Kłoczewa, która zaoferowała płyty gipsowe oraz sołectwo Brzeźce w gminie Stężyca. Na czele akcji stanęła tam sołtys Monika Nowakowska i dyrektor GOK Grażyna Kurek.

Lista darczyńców i osób zaangażowanych w pomoc jest dłuższa. Zawodowy strażak Łukasz Zalewski zorganizował zbiórkę żywności i ubrań w Kozicach w gminie Trojanów. Darczyńców indywidualnych i tych, którzy wpłacali pieniądze na konto nie sposób wymienić. Wszystkim im Państwo Rogalowie serdecznie dziękują.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości