Reklama

Patriotyczny koncert w Kawęczynie

22/04/2015 00:00
Członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kawęczyn wraz z młodzieżą przygotowali występ, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność. Wiersze oraz piosenki przypomniały trudny fragment naszej historii. Wiersz byłego mieszkańca Kawęczyna Krzysztofa Kardasa, o chłopcu, który walczył na wojnie, wywołał duże emocje wśród publiczności.

Spotkanie było częścią zadania publicznego "Patriotycznie i ludowo" zleconego do realizacji przez gminę Kłoczew. Oprócz mieszkańców wsi i okolic na uroczystość przybyli m.in. wójt Zenon Stefanowski wraz z przewodniczącym rady gminy Markiem Cąkałą, Hanna Czerska-Gąsiewska - przewodnicząca rady powiatu, ks. Andrzej Olszewski oraz radni gminy i powiatu.

Stowarzyszenie dziękuje sponsorom

Bank BGŻ w Rykach, Spółdzielnia Mleczarska "Ryki", Firma "Pumar", Hurtownia pani Marii Pawlak, piekarnia Dar-Mąk, P.H. Włodzimierz Sawicki, Pływalnia Powiatowa w Rykach

Jak Wam się podobało?

Mieczysława Pieńkosz

W tym koncercie występuje mój syn, synowa i wnuczka. Cieszę się, że tak pięknie udał się koncert, tyle ludzi przyszło, było naprawdę pięknie i tak wzruszająco.

Emilia Pieńkosz

Jestem z 1933 roku, pamiętam, jak leciały samoloty, ludzie na wsi krzyczeli wojna, wojna! Dzisiaj bardzo przeżyłam ten koncert. Wspominam rodziców, dwóch braci i wojnę. Był to czas trudny. Piękny koncert. Dziękuję organizatorom, że mogłam tu być.

Adela Stachurska

O wojnie często w domu rozmawialiśmy. Dzisiaj na nowo wróciły wspomnienia i łzy. Dziękuję Stowarzyszeniu za piękne przeżycia podczas koncertu.

Kryczka Henryka

Bardzo piękny, wzruszający występ. Mój stryj zginął na wojnie, często w domu o tym rozmawialiśmy. Dzisiaj powróciły wspomnienia. Cieszę się, że tu w Kawęczynie taki koncert się odbył i mogłam w nim uczestniczyć.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości