Reklama

Lekcja patriotyzmu odrobiona

29/04/2015 00:00
Śpiewanie na żołnierską nutę, recytacja wierszy oraz pyszna grochówka z kuchni polowej - to główne atrakcje festynu zorganizowanego w Rososzy w ostatnią niedzielę z okazji nadchodzącego Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Nie była to pierwsza impreza patriotyczna. Święto Flagi obchodzono już dwa lata temu. Wówczas organizatorzy przygotowali 174 flagi, dla każdego gospodarstwa domowego w Rososzy. - Spotkało się to z bardzo pozytywnym odbiorem przez naszych mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się powtórzyć uroczystość w tym roku - wyjaśnia Jadwiga Łukasiak, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw dla Rososzy. Organizatorami, obok Stowarzyszenia, byli: miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Placówek Oświatowych i Rada Sołecka.

Jadwiga Łukasiak, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw dla Rososzy

Przekazać wartości młodemu pokoleniu

Przez organizację takich imprez staramy się zaszczepić ducha patriotyzmu wśród naszych mieszkańców, krzewić kulturę oraz kultywować pamięć o przodkach. Wszystkie te wartości staramy się przekazywać młodemu pokoleniu. Cieszymy się, że po raz kolejny impreza się udała. Spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Rososzy i okolicznych miejscowości. Na pewno ten sukces będzie nas motywował do podejmowania kolejnych inicjatyw.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości