Dwa srebra zgarnęli zawodnicy z Sobieszyna, a trzecie miejsca wywalczyli lekkoatleci dęblińskiej "czwórki" oraz dziewczęta z Grabowa Szlacheckiego. Wśród dziewcząt najlepszą lekkoatletką okazała się Monika Romaszko z Sobieszyna, która raz była pierwsza i dwukrotnie druga. Czwórbój lekkoatletyczny obejmuje bieg na 60 m, rzut piłką palantową, bieg (dla dziewcząt 600 m, dla chłopców 1000 m) oraz skok w dal. Zespół składa się z maksimum 6 zawodników. O zwycięstwie zespołu decyduje suma zdobytych punktów za cztery konkurencje przez pięciu najlepszych zawodników. Zawody odbyły się 27 kwietnia w Rykach.
Wyniki indywidualne
Chłopcy
skok w dal
1. Bartek Janiszek (2 Ryki) - 4,30 m
2. Radosław Maciak (2 Ryki) - 4,21 m
3. Antolak Grzegorz (Swaty) - 3,99 m
bieg na 60 m
1. Bartek Janiszek (2 Ryki) - 8,88 s
2. Antolak Grzegorz (Swaty) - 9,14 s
Filip Żelazko (2 Ryki) - 9,14 s
rzut piłeczką palantową
1. Bartek Janiszek (2 Ryki) - 48 m
2. Igor Belka (2 Ryki) - 47 m
3. Radosław Maciak (2 Ryki) - 45,5 m
bieg na 1000 m
1. Bartek Janiszek (2 Ryki) - 3,37,48
2. Kacper Konopka (4 Dęblin) - 3,53,19
3. Patryk Kulpiński (Sobieszyn) - 3,54,99
Dziewczęta
skok w dal
1. Monika Romaszko (Sobieszyn) - 4,25 m
2. Jagoda Żaczek (2 Ryki) - 4,00 m
3. Julia Lis (2 Ryki) - 3,70 m
bieg na 60 m
1. Jagoda Żaczek (2 Ryki) - 8,81 s
2. Monika Romaszko (Sobieszyn) - 9,14 s
3. Żaneta Krauze (Sobieszyn) - 9,37 s
3. Julia Lis (2 Ryki) - 9,37 s
rzut piłeczką palantową
1. Olga Mącidym (2 Ryki) - 40 m
2. Ewelina Nowicka (Grabów Szl.) - 34 m
3. Jagoda Żaczek (2 Ryki) - 32 m
bieg na 600 m
1. Patrycja Szczypińska (Grabów Szl.) - 2,12,91
2. Monika Romaszko (Sobieszyn) - 2,13,63
3. Zuzanna Czmiel (2 Ryki) - 2,15,28
Uczestnicy zawodów
Chłopcy
1. SP 2 Ryki 748 pkt. - Bartek Janiszek, Filip Żelazko, Radosław Maciak, Igor Belka, Maciej Markiewicz, op. Beata Kapusta
2. SP Sobieszyn 543 pkt. - Krystian Bajdziak, Kacper Majchrzak, Jakub Krauze, Paweł Mich, Patryk Kulpiński, Mikołaj Olek, op.Artur Łukasiak
Komentarze