31 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu rywalizowało o przepustkę na zawody wojewódzkie. Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego odbył się 6 maja w Stężycy. Zawody składały się z kilku etapów. Był test wiedzy, test skrzyżowań na miasteczku, czy udzielanie pierwszej pomocy. Areną zmagań był stadion. Tam uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o przepisach ruchu drogowego i poruszaniu zgodnie ze znakami. Policjanci, który przygotowali plac, oceniali zawodników. Wygrała drużyna, która "złapała" najmniej punktów karnych. W zawodach wzięły udział, oprócz Stężycy, szkoły z Kłoczewa, Starego Zadybia, Nowodworu, Ułęża i Sobieszyna oraz Gimnazjum nr 2 w Dęblinie. Zabrakło ryckich drużyn.
Jeszcze w tym miesiącu odbędą się zawody wojewódzkie. Będziemy trzymać kciuki za naszych reprezentantów.
Podinsp. Mariusz Woźniak
Unikać zagrożeń
Takie zawody uczą od najmłodszych lat poszanowania przepisów ruchu drogowego. Musimy wiedzieć, jak się poruszać, aby nie stwarzać zagrożenia. Finał powiatowy uważam za duży sukces. Zwycięzcom życzę powodzenia na arenie wojewódzkiej.
Komentarze