Reklama

Stężyca najlepsza w powiecie

13/05/2015 00:00
31 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu rywalizowało o przepustkę na zawody wojewódzkie. Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego odbył się 6 maja w Stężycy. Zawody składały się z kilku etapów. Był test wiedzy, test skrzyżowań na miasteczku, czy udzielanie pierwszej pomocy. Areną zmagań był stadion. Tam uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o przepisach ruchu drogowego i poruszaniu zgodnie ze znakami. Policjanci, który przygotowali plac, oceniali zawodników. Wygrała drużyna, która "złapała" najmniej punktów karnych. W zawodach wzięły udział, oprócz Stężycy, szkoły z Kłoczewa, Starego Zadybia, Nowodworu, Ułęża i Sobieszyna oraz Gimnazjum nr 2 w Dęblinie. Zabrakło ryckich drużyn.

Jeszcze w tym miesiącu odbędą się zawody wojewódzkie. Będziemy trzymać kciuki za naszych reprezentantów.

Podinsp. Mariusz Woźniak

Unikać zagrożeń

Takie zawody uczą od najmłodszych lat poszanowania przepisów ruchu drogowego. Musimy wiedzieć, jak się poruszać, aby nie stwarzać zagrożenia. Finał powiatowy uważam za duży sukces. Zwycięzcom życzę powodzenia na arenie wojewódzkiej.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości