Reklama

Wspólnota w Stężycy zasadziła tysiące drzew

13/05/2015 00:00
STĘŻYCA Wspólnota Gruntowa robi co może, aby dbać o gminę. W tym roku jej członkowie zasadzili ponad 26 tys. drzew. - Najpierw karczowaliśmy krzaki, a następnie przystąpiliśmy do sadzenia - mówi Mieczysław Łoń ze Wspólnoty. Prace odbywały się na uroczysku Rybitwy i Recycha oraz w lesie na Ulaskach. Niektóre sadzonki trzeba było ogrodzić siatką. - Wszystko po to, aby zwierzęta leśne nie obgryzały drzew - tłumaczy Jerzy Stępień, przewodniczący Wspólnoty. W zeszłym tygodniu ogrodzono 4 ha terenu, a łącznie zalesiono ponad 6 ha. Koszty takiego przedsięwzięcia liczone są w tysiącach złotych. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży drewna oraz działek budowlanych. - Nie możemy otrzymać żadnej dotacji, dlatego musimy dobrze gospodarować swoimi zasobami - tłumaczy Mieczysław Łoń.

Oprócz członków Wspólnoty, drzewa pomagali sadzić uczniowie ze stężyckiego gimnazjum. To nie pierwsza wspólna akcja. Od kilku lat miejscowa młodzież pomaga w zalesieniu terenów. - Uczniowie sadzą lepiej niż niejeden dorosły - mówi z uśmiechem Stępień.

Tyle drzew zasadzono w tym roku

topola 4.500

sosna 10.000

brzoza 9.000.

dąb 1.500

grab 500

lipa 500

modrzew 200
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości