Likwidacja stanowisk zastępców naczelników oraz wydziału spraw obywatelskich i społecznych. To tylko niektóre zmiany w Urzędzie Miasta w Dęblinie, jakie weszły w życie z początkiem maja
Burmistrz Beata Siedlecka zmieniła regulamin organizacyjny, na podstawie którego pracuje magistrat. Teraz urząd ma działać lepiej. - Praca będzie sprawniejsza, efektywniejsza, bardziej przyjazna mieszkańcom - mówi burmistrz.
Zmiany objęły przede wszystkim likwidację stanowisk zastępców naczelników. - Zastępca zostaje tylko w wydziale organizacyjno-administracyjnym, ponieważ kieruje tym wydziałem sekretarz, który ma również inne obowiązki organizacyjne. Jemu więc pomoc jest potrzebna - argumentuje Beata Siedlecka.
Struktura urzędu zmieniła się również pod względem bezpośredniej podległości burmistrzowi. Aktualnie bezpośrednio pod burmistrza podlegają następujące stanowiska: doradca, asystent d/s public relations i promocji miasta, administrator bezpieczeństwa informatycznego, administrator systemów informatycznych, radca prawny, pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych.
Lepszy przepływ informacji
Nowymi stanowiskami w urzędzie jest doradca (o stanowisku pisaliśmy w jednym z wcześniejszych numerów) i asystent burmistrza. Stanowisko asystenta zmieniło jedynie swoją nazwę, podległość i obowiązki. - Przed reorganizacją sprawami promocji zajmował się inspektor d/s promocji, który umiejscowiony był w wydziale organizacyjno-administracyjnym. Teraz przeszedł do wydziału oświaty - mówi Siedlecka. Oprócz promocji asystent ma dodatkowe obowiązki. Zajmuje się szeroko rozumianymi sprawami public relations. Bezpośrednia podległość burmistrzowi ma usprawnić przepływ informacji i współpracę m.in. z dziennikarzami.
Likwidacja i zmiana nazwy
Administrator bezpieczeństwa i administrator informatyczny (informatycy) również pracowali wcześniej w wydziale administracyjno-organizacyjnym. Teraz podlegają burmistrzowi. Ma to również zapewnić szybszy przepływ informacji. Pełnomocnik do informacji niejawnych i radca prawny zawsze podlegali pod burmistrza.
Zlikwidowany został wydział spraw obywatelskich i społecznych - razem z pracownikami został "wchłonięty" przez trzy inne wydziały, czyli Urząd Stanu Cywilnego, wydział oświaty oraz wydział organizacyjno-administracyjny.
Ostatnia zmiana dotyczy wydziału oświaty, kultury i sportu, który teraz jest wydziałem oświaty i spraw społecznych. Cały czas pozostaje wakat na "stołku" zastępcy burmistrza.
Komentarze