Reklama

Burmistrz reorganizuje urząd. Ma być przyjazny mieszkańcom

13/05/2015 00:00
Likwidacja stanowisk zastępców naczelników oraz wydziału spraw obywatelskich i społecznych. To tylko niektóre zmiany w Urzędzie Miasta w Dęblinie, jakie weszły w życie z początkiem maja

Burmistrz Beata Siedlecka zmieniła regulamin organizacyjny, na podstawie którego pracuje magistrat. Teraz urząd ma działać lepiej. - Praca będzie sprawniejsza, efektywniejsza, bardziej przyjazna mieszkańcom - mówi burmistrz.

Zmiany objęły przede wszystkim likwidację stanowisk zastępców naczelników. - Zastępca zostaje tylko w wydziale organizacyjno-administracyjnym, ponieważ kieruje tym wydziałem sekretarz, który ma również inne obowiązki organizacyjne. Jemu więc pomoc jest potrzebna - argumentuje Beata Siedlecka.

Struktura urzędu zmieniła się również pod względem bezpośredniej podległości burmistrzowi. Aktualnie bezpośrednio pod burmistrza podlegają następujące stanowiska: doradca, asystent d/s public relations i promocji miasta, administrator bezpieczeństwa informatycznego, administrator systemów informatycznych, radca prawny, pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych.

Lepszy przepływ informacji

Nowymi stanowiskami w urzędzie jest doradca (o stanowisku pisaliśmy w jednym z wcześniejszych numerów) i asystent burmistrza. Stanowisko asystenta zmieniło jedynie swoją nazwę, podległość i obowiązki. - Przed reorganizacją sprawami promocji zajmował się inspektor d/s promocji, który umiejscowiony był w wydziale organizacyjno-administracyjnym. Teraz przeszedł do wydziału oświaty - mówi Siedlecka. Oprócz promocji asystent ma dodatkowe obowiązki. Zajmuje się szeroko rozumianymi sprawami public relations. Bezpośrednia podległość burmistrzowi ma usprawnić przepływ informacji i współpracę m.in. z dziennikarzami.

Likwidacja i zmiana nazwy

Administrator bezpieczeństwa i administrator informatyczny (informatycy) również pracowali wcześniej w wydziale administracyjno-organizacyjnym. Teraz podlegają burmistrzowi. Ma to również zapewnić szybszy przepływ informacji. Pełnomocnik do informacji niejawnych i radca prawny zawsze podlegali pod burmistrza.

Zlikwidowany został wydział spraw obywatelskich i społecznych - razem z pracownikami został "wchłonięty" przez trzy inne wydziały, czyli Urząd Stanu Cywilnego, wydział oświaty oraz wydział organizacyjno-administracyjny.

Ostatnia zmiana dotyczy wydziału oświaty, kultury i sportu, który teraz jest wydziałem oświaty i spraw społecznych. Cały czas pozostaje wakat na "stołku" zastępcy burmistrza.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości