Patrycja Żaczek, uczennica ZSZ nr 1 w Dęblinie wystąpiła 2 maja w Łazienkach Królewskich podczas półfinału 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty
Do tego etapu konkursu zakwalifikowało się 33 wykonawców w dwóch kategoriach spośród 209 zgłoszonych z całej Polski. Jury w składzie: Ewa Telega - przewodnicząca, Katarzyna Cerekwicka, Anna Cieślak, Katarzyna Dąbrowska, Krystyna Prońko, Czesław Mozil, Stanisław Soyka i Adam Woronowicz wybrało dwanaścioro finalistów ogólnopolskiego konkursu - po sześcioro w każdej kategorii.
- Mimo, iż Patrycja musiała na swój występ czekać pięć godzin, bardzo dobrze wykonała piosenkę z repertuaru Justyny Steczkowskiej "Wracam do domu" - mówi Jacek Rayski, który towarzyszył Patrycji podczas konkursu. Niestety uczennica ZSZ nr 1 nie znalazła się w gronie finalistów. - Wcale tego nie żałuję, ponieważ sam występ w tak pięknym miejscu oraz spotkanie ze znanymi ludźmi sceny i estrady to i tak duży sukces oraz satysfakcja. Poza tym wybrani finaliści to najczęściej osoby, które kształcą się w szkołach muzycznych lub są ich absolwentami - mówi Patrycja.
Koncert półfinałowy prowadziły Anna Dymna, Anna Popek i Bronia Zamachowska. Wydarzenie rejestrowała telewizyjna Dwójka. Będzie można je zobaczyć prawdopodobnie w sobotę pod koniec maja lub na początku czerwca.
Komentarze