Dębliński zespół Bleach właśnie wydał debiutancką płytę. Album nosi nazwę "Ego". Premiera odbyła się 17 maja
- Jest energicznie, elektronicznie, rockowo, młodzieżowo. To wiosenna płyta - mówi Hania Czerska, wokalistka zespołu.
Prace nad krążkiem rozpoczęły się w 2012 r., czyli wraz z początkami działalności Bleach. Utwór pt. "Credo" zespół nagrał w listopadzie ubiegłego roku. - Nagrywaliśmy płytę w moim domu oraz w Klubie 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Mamy dobre warunki. Trzeba próbować, uczyć się, doszkalać - mówi Łukasz Leń, gitarzysta, autor tekstów.
W ostatnim czasie Bleach gra dużo koncertów nie tylko w Dęblinie, ale też w Puławach, czy Lublinie. - Po koncertach publiczność pytała, gdzie można nas posłuchać? My odpowiadaliśmy - nigdzie. Chcemy, żeby zostawało coś ludziom po koncertach, żeby mogli posłuchać nas choćby w internecie - mówi Leń.
Na płycie "Ego" znalazło się 11 utworów. Album opowiada o podróży człowieka od najmłodszych lat do momentu osiągnięcia założonych celów. - "Kwitną industrialne łąki, betonowy las" to refren "Humanizacji". W dzisiejszym świecie przez wszechobecną elektronikę oddalamy się od siebie. Warto się nad tym zastanowić, wsłuchać, przemyśleć - zachęca Łukasz.
W porównaniu do mrocznych, tajemniczych i metaforycznych tekstów piosenek istniejącego do niedawna zespołu Bloom, których autorem był także Łukasz, teksty utworów Bleach są proste i bezpośrednie. Także muzyka jest łatwiejsza w odbiorze. Płytę można nabyć kontaktując się z zespołem np. za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.
Do posłuchania na You Tube
Od niedzieli (17 maja) wszystkich utworów zespołu Bleach z debiutanckiego albumu "Ego" można posłuchać na You Tube
Komentarze