Reklama

"Ego" już w sprzedaży

20/05/2015 00:00
Dębliński zespół Bleach właśnie wydał debiutancką płytę. Album nosi nazwę "Ego". Premiera odbyła się 17 maja

- Jest energicznie, elektronicznie, rockowo, młodzieżowo. To wiosenna płyta - mówi Hania Czerska, wokalistka zespołu.

Prace nad krążkiem rozpoczęły się w 2012 r., czyli wraz z początkami działalności Bleach. Utwór pt. "Credo" zespół nagrał w listopadzie ubiegłego roku. - Nagrywaliśmy płytę w moim domu oraz w Klubie 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Mamy dobre warunki. Trzeba próbować, uczyć się, doszkalać - mówi Łukasz Leń, gitarzysta, autor tekstów.

W ostatnim czasie  Bleach gra dużo koncertów nie tylko w Dęblinie, ale też w Puławach, czy Lublinie. - Po koncertach publiczność pytała, gdzie można nas posłuchać? My odpowiadaliśmy - nigdzie. Chcemy, żeby zostawało coś ludziom po koncertach, żeby mogli posłuchać nas choćby w internecie - mówi Leń.

Na płycie "Ego" znalazło się 11 utworów. Album opowiada o podróży człowieka od najmłodszych lat do momentu osiągnięcia założonych celów. - "Kwitną industrialne łąki, betonowy las" to refren "Humanizacji". W dzisiejszym świecie przez wszechobecną elektronikę oddalamy się od siebie. Warto się nad tym zastanowić, wsłuchać, przemyśleć - zachęca Łukasz.

W porównaniu do mrocznych, tajemniczych i metaforycznych tekstów piosenek istniejącego do niedawna zespołu Bloom, których autorem był także Łukasz, teksty utworów Bleach są proste i bezpośrednie. Także muzyka jest łatwiejsza w odbiorze. Płytę można nabyć kontaktując się z zespołem np. za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.

Do posłuchania na You Tube

Od niedzieli (17 maja) wszystkich utworów zespołu Bleach z debiutanckiego albumu "Ego" można posłuchać na You Tube
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości