Weronika Kubak chodzi do 3 klasy gimnazjum w Stężycy. Właśnie wygrała ogólnopolski konkurs na plakat filmowy zorganizowany przez Dom Kultury "Zacisze" w Warszawie, Polski Instytut Filmowy oraz Warszawską Szkołę Filmową. Do udziału w konkursie zmobilizował ją jej opiekun z puławskich warsztatów plastycznych. Jak sama mówi, samo tworzenie koncepcji plakatu zajęło jej najwięcej czasu. - Kilka dni ustalaliśmy, jak ma wyglądać projekt - mówi Weronika. Organizatorzy podali kilka tytułów filmowych, które należało opracować na plakacie. - Wybrałam "Dwaj ludzie z szafą" Romana Polańskiego - mówi młoda artystka. Samo malowanie zajęło już mniej czasu niż tworzenie koncepcji. - W kilka godzin wszystko było gotowe - dodaje Weronika. Praca została wysłana do Warszawy. Informacja zwrotna była zaskakująca. - Moja praca została wyróżniona i 12 czerwca jadę do Warszawskiej Szkoły Filmowej na wręczenie nagród - informuje gimnazjalistka. Przyznaje, że przyszłość chce związać ze sztuką. Jednak po ukończeniu gimnazjum planuje naukę w puławskim liceum nr 9. - Studia będą na pewno związane z malarstwem i sztuką, pewnie w Warszawie - kończy Weronika.
Komentarze