Reklama

Nie chcą być już dyrektorami

09/06/2015 20:00
Dyrektorzy czterech szkół z gminy Ryki od 1 września przestaną piastować stanowiska. Dwoje z nich dalej będzie pracować w dotychczasowym miejscu. - Przechodzę na etat nauczyciela w ośrodku - informuje Anita Gazda, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rykach. Nie chce jednak komentować decyzji. - Złożyło się na to wiele czynników, ale nie chcę o tym mówić - ucina. Podobnie Bożena Dryk, dyrektor szkoły w Rososzy. - Złożyłam odpowiednie pismo i od września zajmę się tylko nauczaniem - mówi. Jak się dowiedzieliśmy, powodem rezygnacji były względy rodzinne.

Henryka Bany, dyrektor szkoły w Leopoldowie oraz Marek Kępka, dyrektor ZSO nr 2 w Rykach przechodzą na emeryturę. - Namawiałem dyrektora Kępkę, żeby jeszcze przynajmniej rok pracował - mówi Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. Dyrektor nie dał się namówić. - Powiedział, żeby niczego się nie doszukiwać w jego rezygnacji. Stwierdził nawet, że widzi pozytywną zmianę - odpowiada Żaczek na pytanie, czy rezygnacje nie są powodem niechęci do nowego burmistrza. Włodarz nie wyklucza jednak, że w niektórych przypadkach tak może być. - Zmienił się burmistrz, osoba zarządzająca oświatą. Są inne okoliczności, planujemy inne działanie i być może niektóre z tych osób nie widzą siebie w nowej rzeczywistości - domyśla się Żaczek.

Postępowanie w sprawie mobbingu

Sprawę Henryki Bany, która po 37 latach pracy ma przejść na emeryturę, burmistrz ocenia jako bardziej skomplikowaną. Kuratorium wszczęło wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Chodzi o stwierdzony przez sąd mobbing, którego miała dopuścić się dyrektor leopoldowskiej szkoły wobec nauczycielki. Niedawno Żaczek spotkał się z dyrektor Bany. - Skoro kurator widzi poważne zastrzeżenia i wszczął postępowanie dyscyplinarne, to spowodowało również działania z mojej strony - oznajmia burmistrz i dodaje, że dyrektor miała do wyboru: albo zawieszenie w wykonywaniu funkcji, albo przejście na emeryturę. Wybrała drugie rozwiązanie.

We wszystkich przypadkach wkrótce zostaną rozpisane konkursy na dyrektorów. - Rozstrzygniemy je w lipcu - zapowiada Żaczek. W sumie będzie pięć konkursów, bo jeden zostanie też przeprowadzony w szkole w Owni. Tam skończyła się kadencja pani dyrektor.

Anita Gazda, dyrektor ORW  w Rykach

Już jest w arkuszu

Na moją decyzję złożyło się wiele czynników. Złożyłam dymisję i 31 sierpnia przechodzę na etat nauczyciela w Ośrodku. Już umieściłam siebie w arkuszu organizacyjnym.

Bożena Dryk, dyrektor ZPO w Rososzy

Względy rodzinne

Na mojej decyzji zaważyły powody rodzinne. Złożyłam odpowiednie pismo do burmistrza i od 1 września w placówce będzie nowy dyrektor. Przechodzę na etat nauczyciela. Będę uczyć polskiego i historii.

Henryka Bany, dyrektor ZPO w Leopoldowie

Emerytura po 37 latach

Odchodzę z przyczyn osobistych i nie będę komentować swojej decyzji. Od 1 września przechodzę na emeryturę po 37 latach pracy.

Marek Kępka, dyrektor ZSO nr 2 w Rykach

Kawał czasu

Od 1 września po 41 latach pracy przechodzę na emeryturę. Dyrektorem "Dwójki" byłem 25 lat. To kawał czasu. Ciekawe czy ktoś pobije ten wynik?
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości