Reklama

Prawie 2 miliony na nowy śmigłowiec

17/06/2015 00:00
To będzie już szósty śmigłowiec Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Na wszystkich szkolą się studenci cywilni i wojskowi

Nowy szkolno-treningowy Guimbal Cabri G2 będzie kosztował 1 mln 898 tys zł. Dołączy do pięciu pozostałych śmigłowców Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego WSOSP. Dostarczy go firma JB Investments z Warszawy. Ma na to pół roku.

Pierwsze dwie maszyny trafiły do Dęblina w październiku 2013 roku. - Z zakupem pierwszego trochę poszliśmy w ciemno, na podstawie opinii innych użytkowników tego śmigłowca. To należy przyznać - mówi ppłk pil. Dariusz Rusakowicz, zastępca kierownika AOSL. - Jak na razie wychodzi na to, że podjęliśmy słuszną decyzję - podkreśla. Śmigłowce od początku użytkowania miały niewiele usterek. Są trudnymi maszynami, wymagają dużej uwagi ze strony instruktora, ale z drugiej strony na tym śmigłowcu można wiele pokazać. - W naszym odczuciu spełnia stawiane przed nim wymagania - mówi Rusakowicz.

Studenci w AOSL na Cabri szkolą się do licencji turystycznej, do tak zwanego PPL-a. Wylatują przy tym około 50 godzin. - Radzą sobie dobrze. Może właśnie dlatego, że są spięci, bo wiedzą, że to nie jest prosty śmigłowiec - mówi Rusakowicz. Dopiero po osiągnięciu PPL-a zasiadają za sterami wojskowego śmigłowca SW-4.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości