Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Rososzy, jako jedyny z naszego powiatu, wystąpił w Kazimierzu Dolnym
49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych odbył się w ostatni weekend czerwca. Na tym etapie rywalizowały 104 zespoły. - To duży sukces - mówi Paweł Warowny, instruktor z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach, który prowadzi zespół z Rososzy. W Kazimierzu Dolnym nie udało się niestety zdobyć żadnej nagrody. Mimo to panie przez trzy dni promowały gminę Ryki i powiat swoim śpiewem i pięknymi oryginalnymi strojami. Nasze reprezentantki wypadły na tyle dobrze, że Polskie Radio nagrało ich trzy pieśni weselne do archiwum muzyki ludowej.
Zespół "Czerniczanki z Kapelą" gościł w Kazimierzu na specjalne zaproszenie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Co roku jest organizowany koncert "Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych". To w tym miejscu każdego roku najlepsze kapele ludowe występują na zakończenie festiwalu. Kapela z Czernica dostała owację i wychodzili na bisy. Ich występ oglądało blisko 7 tys. osób.
Komentarze