Reklama

Dziewczyny są z profilaktyką na "ty"

08/07/2015 00:00
To skrót nazwy programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Chodzi w nim o to, żeby inspirować uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia lokalnych grup PaT, promujących wśród rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Uczniowie LO w Sobieszynie realizują własne projekty profilaktyczne i dzięki temu mogli brać udział w ogólnopolskim spotkaniu w Warszawie.

Na stadionie narodowym spotkało się około 11 tysięcy młodych ludzi z całej Polski, którzy świetnie bawili się w rytmie muzyki wielu zespołów. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Hyży. Młodzież poznała różne metody pracy swoich rówieśników, uczestniczyła w spotkaniach ze znanymi ludźmi ze świata polityki, sportu, teatru i filmu. Imprezie towarzyszyły prezentacje i wystawy. Uczniowie LO dowiedzieli się o pracy policji. Mieli okazję przymierzyć mundury przeznaczone do pracy w szczególnych warunkach, obejrzeć uzbrojenie, pojazdy specjalne i ich wyposażenie. Duże wrażenie na wszystkich zrobił pokaz laserowy prezentowany nocą na stadionie. Także wystawa wirtualna "Pompeje" przygotowana przy współpracy z Martyną Wojciechowską - sławną podróżniczką - a oglądana już niemal o świcie dostarczyła wszystkim wiedzy i nowych wrażeń.

Wyjazd uczniów LO w Sobieszynie na X Przystanek PaT mógł się odbyć dzięki ogromnej pomocy dyrekcji i nauczycieli ZSO w Sobieszynie, wójta gminy Ułęż, Powiatowej Komendy Policji w Rykach oraz Rady Rodziców ZSO w Sobieszynie.

Magdalena Haba, LO w Sobieszynie

Jestem fanką Grzegorza Hyżego

Najbardziej cieszyłam się z występu gwiazdy wieczoru, którą był Grzegorz Hyży, ponieważ jestem jego fanką. Dużą radość sprawiła mi możliwość spotkania aktora Piotra Polka, z którym zrobiłam sobie zdjęcia. Podobała mi się również wystawa zatytułowana "Pompeje".

Wiktoria Andrzejczyk, LO w Sobieszynie

Bródka namawiał do życia bez używek

Spotkaliśmy ludzi z całej Polski, pełnych pozytywnej energii, z którymi wspólnie promowaliśmy modę na życie bez uzależnień. Spełniło się moje marzenie - spotkałam gwiazdy, takie jak Piotr Polk czy Zbigniew Bródka, którzy namawiali młodzież do życia bez używek.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości