Reklama

Po 41 latach pracy odchodzi na emeryturę

08/07/2015 00:00
Uroczyste pożegnanie dyrektora odbyło się w ostatni dzień roku szkolnego. Trybuny sali gimnastycznej były wypełnione po brzegi. Uczniowie przygotowali akademię i kabaret. Jednym ze wzruszających momentów było zaśpiewanie przez zgromadzonych utworu Maryli Rodowicz "Ale to już było".

Marek Kępka w 1974 roku skończył studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie na kierunku wychowanie muzyczne. Od razu rozpoczął pracę w ryckiej "Jedynce". Tam spędził 14 lat ucząc muzyki. Grał głównie na pianinie. Ale inne instrumenty takie jak gitara, akordeon, czy "dęciaki"  również nie sprawiały mu kłopotu. Jeszcze podczas pracy w "Jedynce" przez cztery lata pełnił funkcję wicedyrektora. Wtedy otrzymał misję, aby stworzyć kolejną szkołę. I tak został dyrektorem ZSO nr 2.

Pierwszy budynek znajdował się przy ul. Kościuszki. - Teraz znajduje się tu Sąd Rejonowy - wspomina. Kiedy w latach 90. wybudowano nowy gmach przy ul. 15 PP Wilków AK, uczyło się w nim blisko tysiąc uczniów.

Spełniony zawodowo

Marek Kępka mówi, że udało mu się stworzyć jedną z najlepiej funkcjonujących i nauczających placówek w powiecie. - Zostawiam szkołę na dobrym poziomie nauczania. Na egzaminach zewnętrznych osiągamy lepsze wyniki niż inne szkoły w gminie i powiecie - zauważa. Nie przyszło to jednak łatwo. - Stworzyliśmy zespół fachowców i dzięki odpowiedzialnej kadrze pedagogicznej było to możliwe - przekonuje. - Zawodowo jestem spełniony - dodaje.

Do pierwszego dzwonka

Jeszcze do 31 sierpnia Marek Kępka jest dyrektorem. Od 1 września przechodzi na zasłużoną emeryturę. Na stanowisku dyrektora spędził 25 lat. łącznie w oświacie przepracował 41. - Teraz przyszedł czas na odpoczynek - mówi. Na emeryturze zamierza przede wszystkim zająć się swoimi sprawami i odpocząć. Znany jest z tego, że lubi chodzić na grzyby. - Moim ulubionym miejscem jest las dębiński pod Leopoldowem - zdradza. Na pewno też nie zabraknie mu czasu na wędkowanie.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości