Ekipa powiatu ryckiego liczyła ponad 20 osób, które 26 czerwca rywalizowały w 15 konkurencjach. Nasi zawodnicy najlepiej zaprezentowali się w konkurencji Nordic Walking (sztafeta 4x1000 m), slalomie na hulajnogach oraz w rowerowym torze przeszkód zdobywając złote medale. Srebrne medale udało się zdobyć w piłce nożnej 6- osobowej mężczyzn, piłce siatkowej 3-osobowej i rzucie podkową do celu. Brązowe medale przypadły w udziale naszym zawodnikom w piłce plażowej mężczyzn. Bardzo dobre wyniki były w pozostałych konkurencjach: czwórboju władz samorządowych, piłce siatkowej i plażowej kobiet, strzałach do bramki kobiet i mężczyzn, rzutach do kosza, rzutach lotką do tarczy, kręglach oraz grze w warcaby. Najważniejsza na zawodach była jednak miła atmosfera i ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Wszyscy uczestnicy wnieśli ważny wkład w zdobyty sukces a szczęśliwymi medalistami (niektórzy kilkakrotnie ) zostali: Hanna Czerska- Gąsiewska (kapitan drużyny), Tomasz Prządka, Grzegorz Kapusta, Krzysztof Uznański, Jolanta Kiebzak, Jolanta Filipek, Urszula Pacholska, Artur Pacholski, Piotr Mazur, Leszek Nowaczyk, Tomasz Łukasiak, Janusz Piwoński, Jarosław Prządka, Iwona Ryszkowska, Andrzej Kołodziej, Marzena Teodorowicz, Mieczysława Matysek, Dariusz Soldat, Małgorzata Prządka, Iwona Nowaczyk, Dariusz Piwoński. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Rykach. Sukces naszej drużyny zaowocował również tym, że gospodarzem halowych igrzysk w grudniu bieżącego roku zostanie prawdopodobnie, któraś z miejscowości powiatu ryckiego. Koordynatorem wyjazdu na zawody był po raz kolejny Dariusz Piwoński.
Komentarze