Reklama

Ojciec Dominik Wasilewski obchodził 50-lecie posługi

22/07/2015 00:00
Uroczysta msza św. z okazji jego 50-lecia posługi kapłańskiej rozpoczęła się o 12:30 w starym klasztorku nieopodal cmentarza. Na tę okazję przybyli parafianie ze Stężycy oraz okolicznych miejscowości. Byli również przyjaciele oraz znajomi księża. Ojciec Dominik osobiście poprowadził nabożeństwo, podczas którego podkreślił, że jego działalność misyjna to służba. - Służba Bogu i ludziom - mówił dominikanin. Podczas mszy dziękował za dar kapłaństwa i podkreślił, że to Jezus jest najwyższym kapłanem. - Nie ważne są rocznice, ważne że zawsze uczestniczymy w tym kapłaństwie - powiedział. Po nabożeństwie przyszedł czas na życzenia i wspólne zdjęcia. O oprawę muzyczną zadbała Jadwiga Kołodziejek wraz z chórem kościelnym.

Ojciec Dominik Wasilewski pochodzi ze Stężycy. Od blisko 45 lat głosi Ewangelię wśród ludności Czarnego Lądu. Połowę swojego życia spędził w Afryce głosząc Słowo Boże, praktycznie przez cały czas w Tanzanii. Obecnie pracuje na wschodzie tego kraju w Morogoro - Prowincji Matki Bożej Niepokalanej.

Zasługi ojca Dominika Wasilewskiego oraz całego zakonu dominikanów we wprowadzaniu chrześcijaństwa na Czarnym Lądzie są znane na całym świecie. Już niedługo po raz kolejny opuści rodzinną Stężycę, żeby realizować misję.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości