Reklama

Dni Stężycy z wędką

05/08/2015 00:00
Przy okazji tegorocznych Dni Stężycy (25-26 lipca) nie zabrakło zawodów wędkarskich. W sobotę spinningiści rywalizowali o Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, a w niedzielę walczono w Otwartych Mistrzostwach Stężycy.

Puchar TPS dla Sebastiana Mikuska

Na starcie sobotnich zawodów stanęło ośmiu wędkarzy.

- Niebotycznie wysoka temperatura oraz zapowiedź nadciągających burz odstraszyły wielu potencjalnych uczestników tych zawodów - mówi Krzysztof Nycz z Koła PZW w Stężycy. - W tych warunkach najlepiej poradził sobie Sebastian Mikusek ze Stężycy, któremu do zwycięstwa wystarczyły 4 okonie.

Drugie miejsce zajął Piotr Filipek, inny wędkarz Koła PZW Stężyca, a trzeci był Sławomir Pykacz (Koło PZW Azoty Puławy).

Puławskie podium

Drugiego dnia stężyckiego wędkowania frekwencja była już wyższa, bo na starcie Otwartych Mistrzostw Stężycy w spinningu stanęło 20 zawodników. Już na początku wydawało się, że jest zwycięzca. Waldemar Wiórko (Azoty Puławy) wyciągnął suma, którego waga wraz z punktami dałaby mu około 8.000 punktów i raczej pewną wygraną.

- Niestety dla niego, pomimo kilkukrotnego mierzenia złowionego suma nie chciał on przekroczyć wymiaru ochronnego (70 cm - przyp. red.) i w związku z tym wrócił do wody, a punkty nie zostały zaliczone - wyjaśnia Krzysztof Nycz. - Tego dnia nasi wędkarze byli gościnni i pozwolili wykazać się gościom. Szczególnie tym z Puław.

Właśnie puławianie zajęli całe podium:

1. Marcin Zawadzki, 2. Marcin Śmich, 3. Cezary Maciąg.

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości