Przy okazji tegorocznych Dni Stężycy (25-26 lipca) nie zabrakło zawodów wędkarskich. W sobotę spinningiści rywalizowali o Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, a w niedzielę walczono w Otwartych Mistrzostwach Stężycy.
Puchar TPS dla Sebastiana Mikuska
Na starcie sobotnich zawodów stanęło ośmiu wędkarzy.
- Niebotycznie wysoka temperatura oraz zapowiedź nadciągających burz odstraszyły wielu potencjalnych uczestników tych zawodów - mówi Krzysztof Nycz z Koła PZW w Stężycy. - W tych warunkach najlepiej poradził sobie Sebastian Mikusek ze Stężycy, któremu do zwycięstwa wystarczyły 4 okonie.
Drugie miejsce zajął Piotr Filipek, inny wędkarz Koła PZW Stężyca, a trzeci był Sławomir Pykacz (Koło PZW Azoty Puławy).
Puławskie podium
Drugiego dnia stężyckiego wędkowania frekwencja była już wyższa, bo na starcie Otwartych Mistrzostw Stężycy w spinningu stanęło 20 zawodników. Już na początku wydawało się, że jest zwycięzca. Waldemar Wiórko (Azoty Puławy) wyciągnął suma, którego waga wraz z punktami dałaby mu około 8.000 punktów i raczej pewną wygraną.
- Niestety dla niego, pomimo kilkukrotnego mierzenia złowionego suma nie chciał on przekroczyć wymiaru ochronnego (70 cm - przyp. red.) i w związku z tym wrócił do wody, a punkty nie zostały zaliczone - wyjaśnia Krzysztof Nycz. - Tego dnia nasi wędkarze byli gościnni i pozwolili wykazać się gościom. Szczególnie tym z Puław.
Właśnie puławianie zajęli całe podium:
1. Marcin Zawadzki, 2. Marcin Śmich, 3. Cezary Maciąg.
Komentarze