W ostatnim dniu lipca rywalizowali o oni o Puchar Dyrektora MGOSiR-u, Marka Czerniejewskiego. Rywalizacja odbywała się w nietypowym dniu tygodnia bo był to piątek, dzień w którym łowisko nie musi być zamykane dla osób, które wykupiły sobie licencje na wędkowanie. Standardowo uczestnikiem zawodów mogło być każde dziecko bez względu na to czy posiada czy nie uprawnienia do wędkowania oraz to z jakiego jest koła.
- Miło było patrzeć jak razem z zawodnikami przybyli rodzice, dziadkowie oraz inni członkowie rodzin - mówi Dariusz Jurzysta, prezes "Czystej Wody". - Na zawodach zjawili się członkowie Zarządu drugiego ryckiego koła. Miejmy nadzieję, że niedługo sami zorganizują zawody dla dzieci.
Podczas ustalania wyników rywalizacji uczestnicy posilali się specyfikami z grilla przygotowanymi przez "Czystą Wodę". W grupie chłopców do 13 lat klasą dla siebie i innych był Gabriel Banach, który złowił 4630 gramów ryb co było najlepszym wynikiem tych zawodów.
Komentarze