Reklama

Kidawę-Błońską urzekły stężyckie storczyki

26/08/2015 00:00
Małgorzata Kidawa-Błońska gościła w Stężycy w sobotę, 22 sierpnia. Spotkanie rozpoczęło się na "Wyspie Wisła", gdzie marszałek spotkała się z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, samorządowcami i przedsiębiorcami. Obejrzała utworzony na 30 ha nadwiślańskich terenów kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny "Wyspa Wisła". Gospodarz terenu Jarosław Ptaszek opowiedział pani marszałek o inicjatywie, pomyśle budowy kompleksu i jego realizacji. Wart podkreślenia jest fakt, że koszt inwestycji wyniósł 20 mln zł, z czego 65% dołożyła UE.

Zbigniew Chlaściak, wójt gminy Stężyca przedstawił kilka informacji o gminie, osiągnięciach, sukcesach i rankingach. Mówił także o potrzebach gminy i problemach, z jakimi się boryka.

- Przewodnim tematem spotkania było wsparcie działań samorządów, biznesu, wojewody, marszałka. Marszałek została szczegółowo zapoznana z problemem modernizacji drogi krajowej 801 a także problemem zagrożenia ze strony Wisły i erozji jej brzegu pod Stężycą - mówi Zbigniew Chlaściak. Ze względu na to, że problem modernizacji drogi leży w tej chwili po stronie woj. mazowieckiego, marszałek zapewniła, że porozmawia na ten temat z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem. Podczas wizyty w Stężycy Kidawa-Błońska odwiedziła też Centrum Edukacyjno-Sportowe.

Zwieńczeniem wizyty był pobyt w firmie JMP Flowers. - Największe wrażenie wywarły na pani marszałek storczyki - mówi wójt Chlaściak. - Stężyca to miejsce wyjątkowe na mapie Polski. Jest przykładem na to, że Polska obywatelska istnieje, a ludzie sami budują małe ojczyzny - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    fgnk - niezalogowany 2017-09-02 06:48:06

    Wyspa wisla to lipa i niewypal. Polowa imprez, jak nie większość jest kiepska.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości