Reklama

Z Barcelony do Stężycy po zawodowe doświadczenie

09/09/2015 00:00
Z Eduardem spotykamy się w jednym z biur JMP Flowers. To właśnie do rodzinnej firmy państwa Ptaszków przyjechał nasz rozmówca. Eduardo Pericas ma 21 lat. Do Stężycy przyjechał z Barcelony. Firma, w której jest udziałowcem to Codorniu Group. Jedna z najstarszych firm rodzinnych na świecie (17 miejsce), która zajmuje się produkcją wina.

- Eduard przyjechał do nas, aby zdobyć doświadczenie zawodowe - mówi Jacek Ptaszek. - W naszej firmie zajmuje się analizą danych w zespole planowania - dodaje.

- Jeszcze studiuję więc wiedza zdobyta tutaj bardzo mi się przyda w przyszłości - mówi młody Hiszpan. Jednak praca to nie wszystko. Wolny czas Pericas wykorzystuje w pełni. - Bardzo spodobała mi się Wyspa Wisła - mówi. - To świetne miejsce na wypoczynek i pływanie - dodaje. Wraz z Jackiem Ptaszkiem zwiedza także nasz kraj. - Byliśmy już w Warszawie, Lublinie i nad morzem - mówi Ptaszek.

Wspaniali ludzie i piękna pogoda

21-latek bardzo dobrze czuje się w Polsce. - Tu są wspaniali i otwarci ludzie - mówi. - Podchodzą na serio do swojej pracy i obowiązków, ale uwielbiają się bawić w wolnym czasie - dodaje. Jak zauważył, najbardziej lubimy się bawić przy muzyce disco polo. - Tak jak my Hiszpanie, uwielbiacie tańczyć - przekonuje. Nie tylko nasza gościnność zaskoczyła Eduarda. - Pogoda okazała się wspaniała, zupełnie jak w mojej ojczyźnie, gorąco i słonecznie - mówi z uśmiechem.

Powrót do obowiązków

Eduard w Stężycy będzie jeszcze przez kilka dni. Później wraca do Barcelony. Rozpoczyna kolejny semestr na tamtejszej politechnice. - Będę bardzo miło wspominał Polskę i państwa Ptaszków. Zawsze chętnie tu będę wracał - deklaruje Eduardo.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości