Wszystko przez niefortunną lokalizację przystanku autobusowego, którą ustalił Zarząd Dróg Powiatowych. Usytuowanie przystanku w pobliżu skrzyżowania ul. Spacerowej, Krasickiego i Ścibora miało ułatwić pasażerom korzystanie z komunikacji. Do tej pory funkcjonowała tylko zatoka autobusowa po przeciwnej stronie ul. Spacerowej. Jednak pasażerowie, którzy chcieli się dostać z os. Lotnisko w stronę centrum nie mieli przystanku. - Mimo, że nie było oficjalnego przystanku, wszyscy korzystali i czekali na transport do "miasta" na rogu Ścibora i Spacerowej - mówi Anna Kowalska, jedna z mieszkanek osiedla. Niedawno ZDP postanowił unormować tę sytuację stawiając znak "D-15" informujący o przystanku. Niestety taka lokalizacja utrudnia wyjazd z ul. Ścibora w stronę "miasta". Na co od dłuższego czasu narzekali kierowcy. - Stojące autobusy blokują cały prawy pas i nie widać, czy coś jedzie z naprzeciwka - żali się Wojciech Kuty, taksówkarz z Dęblina.
O całą sytuację zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Powiatowych. - Dość niefortunnie został ustawiony ten znak. Jednak w tym miejscu żadna lokalizacja nie zadowoli wszystkich ze względu na ograniczoną powierzchnię jezdni - mówi Marcin Kostyra z ZDP.
Zmienili lokalizację
Jeszcze w środę rano znak informujący o przystanku znajdował się na samym rogu skrzyżowania. Jednak po południu drogowcy zmielili lokalizację. - Otrzymaliśmy zgłoszenie z dęblińskiego ratusza, aby przesunąć o kilkadziesiąt metrów oznakowanie - informuje Marcin Kostyra. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że na ul. Spacerowej ma zostać wymienione oznakowanie pionowe oraz poziome. - Na jezdni zostanie namalowana również "żmijka" informująca o przystanku - dodaje nasz rozmówca.
Komentarze