Zawody zostały rozegrane na boiskach przy restauracji K2 w Rykach. Wzięło w nich udział siedem ekip z ryckich szkół średnich. Po trzy drużyny wstawiły Zespoły Szkół nr 1 i 2, a jedną rycki Ogólniak. Najpierw zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Do połniałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.
- W całych zawodach przegraliśmy tylko mecz z parą Białek-Ochnik z Budowlanki (ZSZ 2 - przyp. red.) - mówi Dominik Sulej. - Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. W finale byliśmy z Przemkiem Wachnikiem strasznie zmęczeni. Resztkami sił wygraliśmy z chłopakami z naszej szkoły Mateuszem Jędrysem i Patrykiem Rusem.
- Z powodów zmęczenia zawodników po konsultacji z zainteresowanymi zrezygnowaliśmy z meczu o trzecie miejsce - dodaje Grzegorz Prządka, organizator zawodów. - Tomasz Białek-Dominik Ochnik (ZSZ 2) i Michał Kowalski-Konrad Kowalczyk-Michał Miłosz (LO) zajęły ex aequo trzecie miejsca.
Komentarze