Reklama

Świetlica za 30 tys. zł już działa

17/11/2015 23:00
Na stolicę powiatu w ogólnopolskim głosowaniu oddano 433 tys. zgłoszeń. Dzięki temu pomieszczenie przeznaczone na świetlicę zyskało biurka, krzesła i stoły. Pracownia otrzymała trzy komputery z bezpłatnym dostępem do internetu na dwa lata oraz drukarkę ze skanerem, konsolę do gier i telewizor LCD. Wszystko kosztowało 30 tys. zł.

- Fundacja Orange zakłada multimedialne świetlice, dzięki którym mieszkańcy zyskują przestrzeń spotkań. Jest ich w tej chwili 77. Każda pracowania dostosowana jest do potrzeb mieszkańców - mówi Antonina Bojanowska, koordynatorka ds. komunikacji Fundacji Orange.

Na otwarciu świetlicy w Rykach obecny był Jarosław Żaczek - burmistrz Ryk, pełniący rolę gospodarza, bo pracownia to własność gminy. Była też Bogumiła Porowska - dyrektor Miejsko - Gminnego Centrum Kultury w Rykach, które zarządza świetlicą. Przybyły także dzieci z rodzicami. - Świetlica dopiero rozpoczyna swoją działalność a już widać zainteresowanie wśród uczniów. Liczymy na to, że projekty, szkolenia i warsztaty, które chcemy zaproponować mieszkańcom będą zwiększały jej popularność, zwłaszcza wśród dorosłych - mówi Ewa Iwanek, opiekunka pracowni w Rykach.

Przyjdź i skorzystaj

Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.13 - 17. Każdy, od ucznia po seniora, może tam  przyjść i skorzystać za darmo z komputera i internetu
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości