Reklama

Mazowsze walczy o V ligę, Amator już (raczej) nie

24/11/2015 23:00
Trójkę reprezentantów powiatu ryckiego w A klasie uzupełniają Orlęta Dęblin, które do tej ligi zostały dołączone już po rozpoczęciu sezonu. Dęblinianie jesień 2015 zakończyli na 12 miejscu, ale mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie gry Mazowsza Stężyca w A klasie, a w następnym numerze zamieścimy ocenę gry Amatora Leopoldów/Rososz i Orląt Dęblin.

Mazowsze Stężyca - za dużo remisów

Miejsce|2

Punkty|30

Zwycięstwa|9

Remisy|3

Porażki|1

Gole strzelone|34

Gole stracone|17

Mazowsze może pochwalić się tym, że wygrało z liderem z Góry Puławskiej. Cóż z tego, skoro stężyczanie tracili punkty w remisowych meczach z Hetmanem Gołąb (1:1), Cisami Nałęczów (2:2 u siebie) i Drzewcami (2:2 na wyjeździe). Do tego doszła chyba jeszcze bardziej niespodziewana porażka z Bobrami Karczmiska (2:4 na wyjeździe). Są to drużyny niżej notowane i w tych meczach Mazowsze powinno zdobyć komplety punktów. tymczasem w Drzewcach zwycięstwo gospodarze wyrwali Mazowszu niemalże w doliczonym czasie.

Na szczęście remis z Drzewcami w ósmej kolejce był ostatnią stratą punktów przez podopiecznych Marcina Gajdzińskiego jesienią 2015. Później było pięć zwycięstw, które nie tylko pozwoliły Mazowszu awansować na drugie miejsce, ale i w spokoju oczekiwać na wiosnę.

Jeżeli Mazowsze chce na wiosnę świętować awans do V ligi, to musi unikać takich wpadek, jak jesienią. W Stężycy mają szeroką kadrę, która pozwoliła przetrwać ciężkie chwile, kiedy wielu zawodników nie mogło grać z powodu obowiązków służbowych, czy kontuzji. Jeżeli na wiosnę ustabilizuje się skład pierwszej jedenastki, to stężyczanie powinni spokojnie awansować do lubelskiej klasy okręgowej.

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości