Kozakiewicz przyjechał na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mistrz olimpijski na co dzień mieszkający pod Hanowerem jest twarzą Ogólnopolskiego Programu Aktywności Fizycznej dla Seniorów pod nazwą "Bądź w olimpijskiej formie". W ryckim pałacyku spotkał się z osobami starszymi i młodzieżą. Seniorów przekonywał, że starość nie musi być kojarzona z oglądaniem seriali i siedzeniem w fotelu. Podkreślał, jak ważne dla ludzi po sześćdziesiątce jest dbanie o dobrą kondycję. - Wszystko da się pogodzić. Ruch i oglądanie telewizji - mówił. Mistrz odniósł się także do kondycji fizycznej młodego pokolenia w Polsce i Niemczech. Zaznaczył, że zaniedbania ruchowe w młodym wieku dadzą znać o sobie na starość - Kondycja fizyczna obecnego pokolenia w Polsce i na zachodzie jest dużo słabsza niż za czasów mojej młodości - twierdzi mistrz.
Komentarze