To właśnie lekarze z niemieckiej kliniki mają zdecydować, czy chłopiec kwalifikuje się do operacji usunięcia ogniska padaczkowego w mózgu. Trzytygodniowy pobyt w klinice i szczegółowe badania to koszt ok. 150 tys. zł. Ewentualna operacja to kolejne 100 tys. zł. Do osiągnięcia tej pierwszej sumy brakuje tylko 12 tys. zł. - Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje. Jeszcze dwa miesiące temu stwierdziłam, że temu nie podołam, że nie damy rady zebrać tak dużej kwoty. Myślałam, że z tym wszystkim zostaniemy sami - mówi Anna Krygrowska, mama 9-latka. Ale nie zostali. Do pomocy w uzbieraniu kwoty potrzebnej na leczenie chłopca włączyły się szkoły, organizacje i osoby prywatne. Nie sposób teraz przywołać wszystkie imprezy charytatywne, które zostały zorganizowane dla Kajtka.
Lada dzień klinika wystawi fakturę. - Jeżeli uda się zebrać potrzebną kwotę, to od momentu opłacenia faktury będziemy czekać 2-3 miesiące na przyjęcie do kliniki - informuje Anna Krygrowska. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem maksymalnie w lutym wyjadą do Bielefeld.
Kajtek Krygrowski mieszka w Dęblinie. Niedawno skończył 9 lat. Do 4. roku życia rozwijał się prawidłowo. Później zaczął robić się nadpobudliwy. - Wyglądało to tak, jakby nas w ogóle nie słuchał. Podczas kontrolnego badania EEG wyszło, że jego mózg cały czas jest w napadzie padaczkowym - opowiadała nam we wrześniu Anna Krygrowska. Przez lata lekarze próbowali różnych metod leczenia. Rodzice liczyli na lek na bazie marihuany z powodzeniem stosowany u dzieci z tą chorobą. Niestety Ministerstwo Zdrowia zakazało jego stosowania. Nadzieją stał się wyjazd do kliniki w Bielefeld.
Jak pomóc Kajtkowi?
- Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą dokonywać wpłat na konto Fundacji Osób Niepełnosprawnych "Słoneczko". Nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem Kajetan Krygrowski nr 400/K
- Zbiórka na wyjazd chłopca do Niemiec prowadzona jest też na stronie www.siepomaga.pl
- Ponadto rodzice uruchomili akcję zbierania korków. Nakrętki można zostawić w następujących punktach: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Niepodległości 8), MDK (ul. 15 P.P. Wilków 32B), Apteka mgr farm. Anna Pudło (ul. 15 P.P. Wilków 3), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Tysiąclecia 25), Miejski Żłobek (ul. Rogowskiego 5a), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. 1 Maja 3), Przychodnia (ul. Stężycka 11), Przychodnia (ul. Okólna 18), Urząd Miasta (ul. Rynek 12), Studio Kwiatowe Magdalena Rutkowska (ul. Warszawska 14), MZGK (ul. 15 P.P. Wilków 3).
Komentarze