Reklama

Kajtek ma ogromne szanse na leczenie w Niemczech

02/12/2015 04:00
To właśnie lekarze z niemieckiej kliniki mają zdecydować, czy chłopiec kwalifikuje się do operacji usunięcia ogniska padaczkowego w mózgu. Trzytygodniowy pobyt w klinice i szczegółowe badania to koszt ok. 150 tys. zł. Ewentualna operacja to kolejne 100 tys. zł. Do osiągnięcia tej pierwszej sumy brakuje tylko 12 tys. zł.  - Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje. Jeszcze dwa miesiące temu stwierdziłam, że temu nie podołam, że nie damy rady zebrać tak dużej kwoty. Myślałam, że z tym wszystkim zostaniemy sami - mówi Anna Krygrowska, mama 9-latka. Ale nie zostali. Do pomocy w uzbieraniu kwoty potrzebnej na leczenie chłopca włączyły się szkoły, organizacje i osoby prywatne. Nie sposób teraz przywołać wszystkie imprezy charytatywne, które zostały zorganizowane dla Kajtka.

Lada dzień klinika wystawi fakturę. - Jeżeli uda się zebrać potrzebną kwotę, to od momentu opłacenia faktury będziemy czekać 2-3 miesiące na przyjęcie do kliniki - informuje Anna Krygrowska. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem maksymalnie w lutym wyjadą do Bielefeld.

Kajtek Krygrowski mieszka w Dęblinie. Niedawno skończył 9 lat. Do 4. roku życia rozwijał się prawidłowo. Później zaczął robić się nadpobudliwy. - Wyglądało to tak, jakby nas w ogóle nie słuchał. Podczas kontrolnego badania EEG wyszło, że jego mózg cały czas jest w napadzie padaczkowym - opowiadała nam we wrześniu Anna Krygrowska. Przez lata lekarze próbowali różnych metod leczenia. Rodzice liczyli na lek na bazie marihuany z powodzeniem stosowany u dzieci z tą chorobą. Niestety Ministerstwo Zdrowia zakazało jego stosowania. Nadzieją stał się wyjazd do kliniki w Bielefeld.

 

Jak pomóc Kajtkowi?

- Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą dokonywać wpłat na konto Fundacji Osób Niepełnosprawnych "Słoneczko". Nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem Kajetan Krygrowski nr 400/K

- Zbiórka na wyjazd chłopca do Niemiec prowadzona jest też na stronie www.siepomaga.pl

- Ponadto rodzice uruchomili akcję zbierania korków. Nakrętki można zostawić w następujących punktach: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Niepodległości 8), MDK (ul. 15 P.P. Wilków 32B), Apteka mgr farm. Anna Pudło (ul. 15 P.P. Wilków 3), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Tysiąclecia 25), Miejski Żłobek (ul. Rogowskiego 5a), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. 1 Maja 3), Przychodnia (ul. Stężycka 11), Przychodnia (ul. Okólna 18), Urząd Miasta (ul. Rynek 12), Studio Kwiatowe Magdalena Rutkowska (ul. Warszawska 14), MZGK (ul. 15 P.P. Wilków 3).
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości