Reklama

Wybiegali dla Kajtka ponad 4 tys. zł

02/12/2015 04:00
Kamil Wesołowski z Dęblina wygrał 3 tys. zł - nagrodę główną w biegu "Piątka dla Kajtka". Pieniądze przekazał Annie Krygrowskiej, mamie chorego 9-latka

Konto fundacji, która zbiera pieniądze na leczenie chłopca zasilą też pieniądze z wpisowego oraz datki do puszek. W sumie na leczenie Kajtka, podczas niedzielnego biegu na "Wyspie Wisła" w Stężycy, udało się zebrać 4.114,01 zł.

Pomysłodawcą zawodów był Dariusz Rutkowski z Dęblina. - Chciałem zrobić coś dla Kajtka. Myślałem o koncercie, jednak muzycy mieli zajęte terminy. Bliskie jest mi też bieganie, więc postanowiłem że będzie bieg - przyznaje Rutkowski. Wśród przedsiębiorców z Dęblina, Stężycy i Ryk zebrał pieniądze na nagrodę dla najlepszego biegacza. - Większość firm chętnie pomogła - cieszy się pan Darek.

Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle po ścieżkach stężyckiego kompleksu. Łącznie 5 km. Z grona 32 biegaczy pierwszy na mecie zameldował się Kamil Wesołowski. - Dobrze się dziś biegało. Trasa nie była wymagająca - mówi zwycięzca. Przyznaje, że warto pomagać innym i że takich inicjatyw powinno być więcej. - Każdemu może przytrafić się trudna sytuacja życiowa - dodaje biegacz.

Zawodnikom gratulowała i dziękowała Anna Krygrowska. Pierwszej trójce wręczyła medale. Uczestnicy biegu rozgrzali się gorącym krupnikiem lub pomidorówką do wyboru.

- Dziękuję wszystkim za wpłaty choć nie tylko wsparcie finansowe było ważne. Dzięki pomocy wielu osób udało się uniknąć dużych kosztów - mówi Dariusz Rutkowski. - Wszyscy mamy nadzieję, że diagnostyka okaże się pomyślna i lekarze znajdą ognisko padaczkowe i stwierdzą, że mogą operować Kajtka.

Wyniki biegu

1. Kamil Wesołowski , Dęblin - 19:47

2. Marcin Głodek, Stężyca - 20:54

3. Paweł Gruza, Dęblin - 21:17
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości