Reklama

Obrońcy tytułów liderami

09/12/2015 04:00
W obu grupach sezonu 2015/16 jest po 12 zespołów, chociaż chętnych było więcej.

- Zgłosiło się 28 drużyn, co jest rekordem naszych rozgrywek - mówi Dariusz Jurzysta, organizator ryckiej halówki. - Jednak po doświadczeniach z tamtego roku doszliśmy do wniosku, że optymalna liczba zespołów w jednej grupie, to właśnie 12.

W obu grupach najpierw zostanie rozegranych 11 kolejek ligowych, a następnie najlepsze czwórki zagrają o medale.

Tuzin goli mistrzów

W grupie Amatorskiej tytułu bronią piłkarze Med-Sportu, którzy w pierwszym meczu zmierzyli się z OSP Ryki. Strażacy dość długo stawiali zacięty opór faworytom i do przerwy przegrywali tylko 1:3. W drugiej części faworyci mocniej przycisnęli i zaczęli strzelać gole ostatecznie zdobywając ich dwanaście.

Przed Med-Sportem mistrzami wśród Amatorów była ekipa z Kłoczewa, która w poprzednich rozgrywkach nie wystartowała. Teraz przystępują do rywalizacji z zamiarem "odbicia" tytułu mistrzowskiego w tej grupie. Kłoczewianie rozpoczęli od wygranej z Flexio Stawy, choć do przerwy był remis 1:1.

W drugiej kolejce ciekawie zapowiada się mecz Med-Sportu ze Stabilizatorami. Ta druga drużyna też wielokrotnie zdobywała medale w ryckiej halówce, a bieżące rozgrywki rozpoczęła od efektownego zwycięstwa (11:1) z Agro-Liftem Bazanów.

Wściekły i bezlitosny Kurczak

Mistrzowie wśród "zawodowców" nie mieli litości do młodych piłkarzy z zespołu Kałaski. Nastolatkowie z tej drugiej ekipy, którzy zbierają doświadczenie w grze ze starszymi i bardziej doświadczonymi graczami, starali się ambitnie przeciwstawiać obrońcom tytułu. Jednak z minuty na minutę przewaga Kurczaków była coraz bardziej widoczna. Już do przerwy mistrzowie prowadzili 6:0, a po zmianie stron grali coraz lepiej, z coraz większą fantazją, popisując się nieszablonowymi i efektownymi zagraniami. Nie zawsze dawało to efekt w postaci goli, co denerwowało Artura Kępkę, bramkarza Kurczaków, który domagał się od kolegów poważnej gry. I to pomimo wysokiego prowadzenia.

Dobrze w ryckim turnieju zaprezentowała się drużyna ZUTE Stężyca, która 12:2 wygrała z No Name. Zespół oparty przede wszystkim na graczach A-klasowego Mazowsza grał spokojnie i konsekwentnie w obronie oraz niesamowicie skutecznie w ataku. Efektem jest wysokie zwycięstwo i drugie miejsce w tabeli.

W roku 2013 w grupie Otwartej mistrzami zostały Potworne Łosie, a w dwóch kolejnych latach tryumfowali Sami Swoi. Teraz obie ekipy połączyły swoje siły chcąc odebrać tytuł Wściekłym Kurczakom. Sami Swoi Łosie, bo tak się teraz nazywa ta drużyna, na początek wygrali z Nieznanymi Sprawcami i zajmują trzecie miejsce.
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ggg - niezalogowany 2016-10-11 18:34:45

    .......................................................................... Żenada nie liga? ale przynajmniej pod blokiem nie gnija.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości