Reklama

Panie szyły firanki, panowie malowali ściany

15/12/2015 23:00
Świetlica w Grabowie Ryckim już po remoncie. Mieszkańcy zyskali miejsce spotkań, a dzieci do zabawy

Budynek początkowo miał być przystosowany na szkołę. Gmina przeznaczyła tylko jedno pomieszczenie na świetlicę. Pozostała część obiektu nie była użytkowana, bo brakowało pieniędzy na jego remont. Światełko w tunelu pojawiło się w momencie wejścia w życie przepisów o funduszu sołeckim. Od tego czasu ruszył remont budynku. Modernizacja trwała 3 lata. Mieszkańcy działali sami. Wstawili okna, ułożyli płytki na schodach. Kupili stoły i krzesła. Prace były podzielone. Panie uszyły firanki, a panowie wyłożyli płytkami toalety i kuchnię. Zajęli się też odmalowaniem ścian. Dwupiętrowy budynek zyskał w środku nowy blask. Teraz dzieci mogą się tu bawić, uczyć i wspólnie spędzać wolny czas. Mają stół do ping - ponga i piłkarzyki. - Często przychodzą w ferie i wakacje. W tym roku organizują wspólną zabawę sylwestrową - mówi Emil Brodowski, sołtys Grabowa Ryckiego. Z obiektu korzystają też panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które spotykają się co tydzień. W świetlicy odbywają się także imprezy okolicznościowe. Miejsca wystarczy dla około 150 osób.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości