Reklama

Nowy bat na piratów drogowych

15/12/2015 23:00
Nieoznakowany radiowóz, który trafił do ryckiej policji jest jednym z mocniejszych samochodów produkowanych seryjnie przez niemiecką firmę. Oliwkowa Insignia będzie wykorzystywana przez drogówkę do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami, jeżdżącymi z nadmierną prędkością. Auto przekazała Komenda Główna Policji z okazji otwarcia nowej komendy powiatowej. Kluczyki do "sreberka" osobiście wręczył komendant główny policji gen. insp. Krzysztof Gajkowski.

Do swojej dyspozycji policjanci ryckiej drogówki otrzymali auto w nadwoziu sedan, wyposażony w 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 250 KM. Ten model ma 6-stopniową przekładnię manualną i osiąga pierwsze 100 km/h w 7,5 s, a wskazówka prędkościomierza wskazuje nawet 250 km/h.

W oku kamery

Radiowóz wyposażony został w videorejestrator składający się z dwóch niezależnych urządzeń: prędkościomierza oraz radaru. Sprzęt umożliwia ciągłą rejestrację tego co dzieje się przed lub za samochodem za pomocą dwóch kamer. Możliwy jest pomiar prędkości pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku. Opel mierzy prędkość także podczas postoju. Kamery dzięki dużemu zoomowi optycznemu mogą namierzyć pirata z odległości kilometra. - W tym momencie jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych jednostek w samochody i sprzęt do walki z kierowcami w województwie lubelskim - ostrzega kom. Robert Pawłowicz, kierownik referatu ruchu drogowego KPP w Rykach. Piraci drogowi powinni się mieć na baczności. W ubiegłym tygodniu rycka drogówka wzbogaciła się również o dwa nowe radiowozy oznakowane KIA Ceed.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości