Nieoznakowany radiowóz, który trafił do ryckiej policji jest jednym z mocniejszych samochodów produkowanych seryjnie przez niemiecką firmę. Oliwkowa Insignia będzie wykorzystywana przez drogówkę do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami, jeżdżącymi z nadmierną prędkością. Auto przekazała Komenda Główna Policji z okazji otwarcia nowej komendy powiatowej. Kluczyki do "sreberka" osobiście wręczył komendant główny policji gen. insp. Krzysztof Gajkowski.
Do swojej dyspozycji policjanci ryckiej drogówki otrzymali auto w nadwoziu sedan, wyposażony w 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 250 KM. Ten model ma 6-stopniową przekładnię manualną i osiąga pierwsze 100 km/h w 7,5 s, a wskazówka prędkościomierza wskazuje nawet 250 km/h.
W oku kamery
Radiowóz wyposażony został w videorejestrator składający się z dwóch niezależnych urządzeń: prędkościomierza oraz radaru. Sprzęt umożliwia ciągłą rejestrację tego co dzieje się przed lub za samochodem za pomocą dwóch kamer. Możliwy jest pomiar prędkości pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku. Opel mierzy prędkość także podczas postoju. Kamery dzięki dużemu zoomowi optycznemu mogą namierzyć pirata z odległości kilometra. - W tym momencie jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych jednostek w samochody i sprzęt do walki z kierowcami w województwie lubelskim - ostrzega kom. Robert Pawłowicz, kierownik referatu ruchu drogowego KPP w Rykach. Piraci drogowi powinni się mieć na baczności. W ubiegłym tygodniu rycka drogówka wzbogaciła się również o dwa nowe radiowozy oznakowane KIA Ceed.
Komentarze