Reklama

Płynie wsparcie dla chorej Oli

26/01/2016 23:00
"Kolędowanie dla Oli" - pod takim hasłem odbył się koncert kolęd i pastorałek na Wyspie Wisła. Impreza zgromadziła w niedzielne popołudnie wiele osób, które przyszły, by wesprzeć pochodzącą ze Stężycy Olę. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli jej przyjaciele: Ola Sochacka, Antoni Tobjasz i Justyna Świtaj przy wsparciu Wyspy oraz rodziny i znajomych. W programie imprezy znalazły się występy artystyczne, kiermasz różności i licytacje.

Przed publicznością wystąpili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ryk, "Schola Rodzin" "Młodzi Duchem" z Garwolina, schola "Radość" oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Stężycy, Zespół Tańca Ludowego z ZS w Stężycy oraz soliści Anita Seredyn, Patryk Wojtaś i Ewelina Pisarska.

Udało się zebrać 21 tys. zł

W międzyczasie trwały licytacje wielu przedmiotów. Do kupienia były obrazy, biżuteria, torebki, książki, batik, tort a także zestawy kosmetyków i usług przekazanych na licytację przez m.in. salony kosmetyczne i fryzjerskie. W sumie podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać 18 tys. złotych. Dodatkowo pewna rodzina ze Stężycy wykazała się wspaniałym gestem. - Postanowiła nie robić sobie prezentów na Boże Narodzenia i przekazała dla Oli 3 tys. zł - mówi Ola Sochacka, która nie ukrywa zadowolenia z imprezy i jej rezultatów. - Ten wieczór zaskoczył mnie samą - mówi. - Brakuje mi słów, ale wszystkim dziękuję za przyjście, współpracę, sponsoring, organizację, ciasta, nagłośnienie, występy, cierpliwość, wytrwałość oraz za serce i pieniądze - dodaje stężyczanka.

Ola Tyrkalska także podziękowała wszystkim za wsparcie za pośrednictwem Facebooka.  - Wczorajszy wieczór udowodnił, że dobro ma wielką siłę, a ludzie są aniołami. Dziękuję Wam, że było was tak dużo. To, że świetnie się bawiliście, było pewne. Przy takiej organizacji nie mogło być inaczej. Zawsze jesteście ze mną - pisała.

 

Przykuta do łóżka

Tyrkalska doznała udaru rdzenia kręgowego, co doprowadziło do niedowładu rąk i paraliżu nóg. Obecnie jest unieruchomiona i potrzebuje pomocy w każdej, nawet najmniejszej sferze życia. Ola jeszcze do niedawna pracowała, zajmowała się dwuletnim synkiem. Teraz jest  przykuta do łóżka. W dalszym ciągu zbierane są pieniądze na jej rehabilitacje. - Zdajemy sobie sprawę, że proces dochodzenia do zdrowia będzie długi i żmudny, ale jesteśmy pełni nadziei, że uda się jej powrócić do pełnej sprawności - mówią przyjaciele.

W dalszym ciągu prowadzona jest akcja "Grosz dla Oli" = "Słoik grosza". W wielu miejscach publicznych w Stężycy są wystawione słoiki z naklejką "Grosz dla Oli", gdzie można wrzucać zgromadzone w domu miedziaki i nie tylko. Do tej pory ze specjalnie przygotowanych słoików udało się wyjąć 1800 zł. Wszystkie monety zostaną oddane do banku i wesprą konto fundacji i tym samym rehabilitację Oli.

 

 

Ty też możesz pomóc

Wpłat pieniężnych można dokonywać na konto Stowarzyszenia Pomocy Osobom Chorym na Białaczkę i Choroby Nowotworowe w Stężycy z dopiskiem "dla Oli" nr konta 76 8724 1015 2002 1505 1376 0001
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości